Kamera Xiaomi Yi

Kamera Xiaomi Yi – cechy

Czym powinny cechować się kamerki wyczynowe? Co to w ogóle są kamerki wyczynowe, oraz do czego z reguły są wykorzystywane? Zacznijmy od tego, co to są kamerki wyczynowe.

Wyczynowa Kamera Xiaomi Yi w działaniu

Kamera Xiaomi YiSą to kamerki, które dostosowane są do łatwego montażu w miejscach, w których każdej innej kamerze sprawi to problem, oraz cechuje się doskonałą jakością nagrania i dużo większej odporności na uszkodzenia mechaniczne. W sumie nie powinniśmy się dziwić ich cechom, ponieważ wszystko jest dość logiczne. Ogólnie wiemy przecież, że jadąc na rowerze, szczególnie szybko i w trudnych warunkach ciężko, żebyśmy nagrywali nasza jazdę trzymając ją w ręku, ale mając kask, spokojnie możemy ją na nim zamocować, albo na kierownicy. Jakie mamy kamerki, które można polecić każdemu? Po pierwsze standard i klasyk tego typu kamer. Gopro Hero 4, który jest unowocześnioną wersją pierwszej tego typu kamery. Świetna jakość, świetne wykonanie i nagrania, które można polecić każdemu. Jedynym minusem, są akcesoria Gopro, a dokładnie ich cena, która tak samo jak kamerki, jest mocno wygórowana. A co z tańszą konkurencja? Ano jest wprost z Chińskiej Republiki Ludowej. Kamera Xiaomi Yi jest bardzo ciekawą propozycją. Wielu sceptyków zacznie marudzić, że Chińskie, że coś, a ja powiem, że można się zadowolić jakością, jaką oferuje nam Xiaomi Yi. Dodatkowo akcesoria takie jak nawet Xiaomi Mi band są w cenie, na którą może sobie pozwolić dużo więcej osób. Jak wypadają obie kamery w porównaniu do siebie? Ano Gopro jednak odrobinę odskakuje w jakości, jednak nie jest to dublowanie konkurencji, a bardziej 2sekundy przewagi w biegu na 1000m, czyli tyle co nic, ale jednak coś. Nagrania są trochę bardziej żywe, a obudowa jest z lepszych materiałów, i to na dobrą sprawę wszystko, co powiem na ten temat, ponieważ reszta jest naprawdę zadowalająca. W chińskiej produkcji wiadomo, że materiały są gorsze, jednak wykorzystując różne akcesoria, nie ma problemu, żeby nagrać nawet mocno ekstremalne wyczyny motocyklowe, lub zwiedzanie rafy koralowej.

Wszystko dość łatwo się montuje i konfiguruje, co jest musem w tego typu kamerach, dlatego uważam, że obie te opcje są godne polecenia.