Kilka prostych zasad konserwacji poliuretanu

Lato i ciepła pogoda zachęcają mnie do wychodzenia ze znajomymi na okoliczny orlik. Gramy tam w koszykówkę lub siatkówkę. Zaczęło mnie ostatnimi czasy zastanawiać, jak wygląda konserwacja nawierzchni, z jakiej są tamte boiska zrobione. Nie jest to materiał dość typowy, który spotyka się w każdym miejscu, dlatego wymaga on profesjonalnego podejścia do jego pielęgnacji.

Każdy może dbać o nawierzchnię poliuretanową

nawierzchnie poliuretanowe konserwacjaBoiska zrobione z poliuretanu charakteryzują się wysoką wytrzymałością i doskonałymi parametrami użytkowymi. Dzięki swoim właściwościom znajdują zastosowanie jako profesjonalne obiekty lekkoatletyczne oraz wszelkiego rodzaju boiska szkolne i osiedlowe. Taka nawierzchnia charakteryzuje się specjalnymi wymaganiami pod względem konserwacji i napraw. Jeżeli chodzi o nawierzchnie poliuretanowe konserwacja ich wymaga minimalnych nakładów finansowych, ale jest bardzo ważna dla bezpiecznego i komfortowego użytkowania takich miejsc. Boiska wykonane z takiego materiału powinny podlegać regularnej kontroli, około 2 do 4 razy w roku. Do podstawowych zabiegów, które powinny być na nich wykonywane należą: czyszczenie urządzeniem zmywającym przy użyciu wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń (poliuretan jest zbyt delikatny na używanie płynów żrących i wybielających), regularne zamiatanie szczotką oraz systematyczne kontrolowanie stanu takiej nawierzchni. Aby cieszyć się czystą i zadbaną powierzchnią poliuretanową przez długi czas warto stosować się do prostych zasad, które zapobiegną przedostawaniu się zanieczyszczeń oraz wycieraniu się materiału. Dlatego konieczne jest noszenie przez użytkowników obuwia sportowego, zakaz jazdy na rolkach, rowerze czy innych pojazdach oraz unikanie korzystania ze środków chemicznych w pobliżu poliuretanu, aby go nie zabrudzić.

Jak więc widać konserwacja takiej nawierzchni nie jest trudna, ale za to bardzo ważna, aby w dalszym ciągu cieszyć się z użytkowania takiego boiska i spędzania na nim czasu ze znajomymi. Wśród ludzi, których znam każdy stosuje się do odpowiednich zasad użytkowania powierzchni poliuretanowej, od teraz zdajemy sobie również sprawę z tego, jak się prawidłowo taki materiał konserwuje.