komiks

Komiksy znalezione na strychu

Strychy zazwyczaj nas przerażają. Taki stereotyp wykreowały kinowe produkcje, które bardzo często czyniły strychy miejscem zbrodni. Podobnie kojarzą nam się piwnice.

Bardzo modny jest nowy komiks amerykański

komiksZawsze tam trzymamy rzeczy niepotrzebne i zalegające nam w szafach. Dobrze żyje się tam pająkom i cudownym przez nie utkanym sieciom. Jednak czasem warto tam zajrzeć, ponieważ możemy znaleźć naprawdę interesujące rzeczy. Na takim strychu możemy odkryć kolekcję komiksów, która pozwoliłabym nam otworzyć nawet sklep z komiksami. Odnajdziemy też kultowe kasety magnetofonowe, starą porcelanę czy albumy ze fotografiami. Oczywiście nie każdy strych kryje w sobie takie cuda, ale lepiej sprawdzić, niż potem żyć w nieświadomości. Skoro w prawie każdym mieście funkcjonuje antykwariat, to skąd oni biorą swoje okazy? Ludzie je po prostu znajdują w najmniej oczekiwanych zakamarkach i często do takich miejsc sprzedają. Dziś bardzo chodliwy jest nowy komiks amerykański, książki w oryginalnych introligatorskich oprawach oraz znaczki. W sumie komiks od zawsze był na czasie, ale dziś z podwójną mocą powraca do łask. Wystarczy spojrzeć ile takich miejsc ma Łódź, Kraków czy Warszawa. Jest popyt, a tym samym rośnie podaż.

Na strychu możemy odnaleźć więc naprawdę wspaniałe perły, które mogą dać nam unikatową dawkę wspomnień, ale i zasilić nasze portfele. Czasem kryją się tam pamiątki rodzinne, o których dawno zapomnieliśmy. Wystarczy tylko przełamać swoją niechęć do takich miejsc, by stać się na nowo odkrywcą wspaniałej rodzinnej historii.