Kosmetyki dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Rodzice malutkich dzieci często narzekają na fakt, iż ich maluchy mają bardzo wrażliwą skórę i bardzo trudno jest im dobrać dobre kosmetyki dla nich. Mimo iż stosują oni płynu do kąpieli, szampony, mydła i kremy jedynie najlepszych i renomowanych marek, to nic to nie daje.

Kosmetyki dla dzieci – jakie powinny być?

Kosmetyki dla dzieciAni kosmetyki naturalne marki l’biotica ani kosmetyki dostępne w drogeriach się nie sprawdzają. Dlatego też powinniśmy się zastanowić co oznacza, ze dane kosmetyki dla dzieci są dobre i jak je wyszukiwać. Przede wszystkim takie kosmetyki powinny być oznaczone jako produkty dla dzieci. Przecież maluch nie będzie używał przeciwzmarszczkowych kremów cera plus, a jedynie kilku delikatnych preparatów. Dobrze jest przeczytać dokładnie skład takiego preparatu zanim go kupimy i zaczniemy używać. Im krótszy skład tym lepiej, bo im mniej składników tym delikatniejszy będzie dany kosmetyk. Poza tym zwracajmy szczególną uwagę na obecność parabenów, sztucznych barwników i substancji zapachowych w takich kosmetykach. Im jest ich mniej tym lepiej, a takie kosmetyki naturalne jak dermedic w ogóle nie będą posiadały takich substancji, dzięki temu nie będą one działały drażniąco i podrażniająca na skórę naszego malucha. Również firma sylveco produkuje takie delikatne i bezpieczne kosmetyki.

Ładny zapach kosmetyku na pewno będzie przydatny, ponieważ maluch chętniej będzie się chciał myć w takim pachnącym płynie do kąpieli czy być nacierany pachnącym kremem, jednak taki zapach można uzyskać też drogą naturalna, na przykład dodają olejek z róży czy olejek migdałowy.

Więcej na temat kosmetyków dla dzieci można znaleźć na: e-panaceum24.pl