wizytówka

Krótki poradnik o przedsiębiorczości

Rozpoczynając prowadzenie działalności gospodarczej, musimy się liczyć z licznymi wydatkami. Nie zawsze wystarczy nam środków na przeprowadzenie akcji informacyjno-promocyjnej. Nie każdego stać na reklamę w regionalnym radiu czy gazecie. Dlatego jeszcze przed planowanym otwarciem warto sięgnąć po informacje o tańszej ale równie skuteczne formy reklamy jaką są ulotki oraz firmowe wizytówki.

Ulotka – krótka informacja o skutecznym przekazie

wizytówkaUlotka promocyjna jest tania w produkcji, ale skuteczna w działaniu. Na początku prowadzenia działalności, gdy nie dysponujemy wystarczającą ilością środków finansowych, możemy zamówić w drukarni najprostszą ulotkę w jednym kolorze, na papierze offsetowym w formacie B6. Ze względu na ograniczone miejsce na ulotce, starannie wybierzmy informacje, które się tam znajdą. Nie powinno zabraknąć nazwy firmy, branży i adresu. W przypadku firm wykonujących usługi warto posiłkować się promocją zachęcającą do skorzystania z oferty. Taka forma akcji promocyjno-informacyjnej może być przeprowadzona w ruchliwym miejscu lub poprzez dostarczenie ulotek bezpośrednio do skrzynek pocztowych. Warto także pomyśleć o wydrukowaniu wizytówek. Znakomicie się to sprawdzi, gdy o pomoc chcemy poprosić rodzinę i przyjaciół. Taka mała, kolorowa wizytówka spełni podobną funkcję do ulotki i rozpowszechni informację o istnieniu naszej działalności.

Tanie drukowanie

Wydrukiem ulotek reklamowych oraz wizytówek zajmuje się większość drukarni. Wybierając drukarnię należy szukać takiej, która wykonuje druki akcydensowe. W Bydgoszczy są drukarnie, które świadczą fachową pomoc w projektowaniu ulotki czy wizytówki,np. drukarnia davinci, a wysokiej jakości druk jest wykonywany w atrakcyjnej ofercie cenowej. Szacunkowy koszt realizacji ulotek czy wizytówek jest ciężki do wyceny, gdyż wpływa na niego zbyt wiele czynników takich, jak nakład (czyli ilość), papier (np. offsetowy czy kreda, na których cenę wpływa także gramatura) oraz ilość kolorów (wizytówki/ulotki jednokolorowe będą znacznie tańsze w wykonaniu niż wizytówki kolorowe).