ława rozkładane i krzesła

Ławy dla twojego salonu

Pokój dzienny w domu jest specyficznym pomieszczeniem. To w nim gromadzi się cała rodzina, to tu ogląda się wspólnie telewizję, odrabia lekcje, je obiad, rozmawia ze znajomymi przy herbacie, czy odpoczywa przy kominku z kubkiem gorącej herbaty. Salon pełni wiele funkcji, które musimy wziąć pod uwagę podczas jego urządzania. Najlepiej do tego dodaje się ława rozkładana.

Ława rozkładana powinna być porządna.

ława rozkładane i krzesłaMusi być na tyle przytulny, by chciało się w nim siedzieć, ale jednocześnie na tyle wielofunkcyjny, by można w nim było spędzać czas na wiele sposobów. Muszą się w nim znaleźć wszystkie niezbędne sprzęty, a jednocześnie nie może być zagracony czy przesadzony, bo nikt nie będzie chciał tam przesiadywać. Co powinno znajdować się w dobrze urządzonym pokoju dziennym? Przede wszystkim kanapa. Powinna być na tyle duża, by swobodnie mieściły się na niej przynajmniej trzy osoby lub więcej. Mniejsze kanapy są niefunkcjonalne, chyba, że zamierzamy dokupić do nich fotele. Dobrym rozwiązaniem jest kanapa narożna, która nie zajmie nam więcej powierzchni, a jednocześnie zapewni miejsce dla gości. Do kanapy musimy dobrać ławy rozkładane. Są lepsze niż zwykłe stoliki czy ławostoły, bo kiedy przyjdzie więcej gości będziemy mieli gdzie ich posadzić. Takie ławy możemy dowolnie podnosić i opuszczać, więc mogą służyć zarówno jako niskie stoliki do kawy, jak i duże jadalniane stoły. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Alternatywą dla ławy są stoły rozkładane nowoczesne. Wyglądają podobnie, choć są w reguły większe niż ławy, zatem nie będą pasowały do wszystkich pomieszczeń. Musimy także zadbać o właściwe oświetlenie. W pokoju dziennym sprawdzą się zarówno lampy stojące, jak i wiszące.

Zaletą ławy rozkładanej jest możliwość ich przestawiania, zatem w razie przemeblowania nadal będziemy mieli dobre oświetlenie, za to te drugie nie zajmują nam miejsca na ziemi, więc są lepsze do małych pomieszczeń.