Lecznicze produkty konopne

 

Gdy w naszym kraju mówi się na temat konopii to zdecydowana większość od razu ma na myśli konopie indyjskie. Wpływ na takie myślenie ma głównie burza medialna dotycząca problemów związanych z legalizacją marihuany. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że istnieją także takie odmiany konopii, które nie powodują zaburzenia postrzegania rzeczywistości a dodatkowo mają niezwykle cenne właściwości.

Oleje tłoczone z konopii

ekstrakt konopnyNasi dziadkowie na pewno doskonale pamiętają te czasy gdy konopie były roślinami uprawianymi niemalże w każdym ogródku. Mowa tutaj jednak nie o konopiach indyjskich o których jest obecnie tak głośno. Chodzi w tym wypadku o konopie siewne, które w przeciwieństwie do odmiany indyjskiej nie posiadają psychoaktywnego składnika określanego skrótem THC. W konopiach siewnych za to możemy znaleźć grupę związków CBD, które są dla naszego zdrowia prawdziwym lekarstwem. Ekstrakt konopny wytłaczany z konopii siewnych jest obecnie stosowany do leczenia nawet bardzo poważnych chorób. Ostatnie badania wykazały i potwierdziły, że oleje konopne zawierające CBD są w stanie skutecznie spowalniać rozwój groźnych chorób układu nerwowego. Mowa tutaj przykładowo o chorobie Alzheimera czy też Parkinsona. Prowadzone są obecnie również testy mające na celu potwierdzenie pozytywnego wpływu olejków konopnych na zatrzymywanie rozwoju choroby określanej jako stwardnienie rozsiane. Dodatkowo ekstrakt konopny zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy.

Na dzień dzisiejszy dość dużo mówi się o powracającej modzie na korzystanie z darów natury. Jak się okazuje, często to właśnie naturalne produkty są o wiele bardziej skuteczne od swoich sztucznych odpowiedników. Nasz organizm jest w stanie uodpornić się na wpływ antybiotyków. Natomiast produkty naturalne zawsze będą niezawodnym lekarstwem.