pułapka na kreta

Likwidacja kreta za pomocą pułapki

Jeżeli z dumą i zadowoleniem patrzymy na plony w naszym ogrodzie z nadzieją, że będziemy niedługo cieszyć się ekologicznymi warzywami oraz podziwić przez całe lato piękne kwiaty, to z pewnością nie myślimy o tym, że nasza ziemia może być zrujnowana przez krety. Zbuduj pułapkę na krety.

Pułapka na krety jest skuteczna.

pułapka na kretaTe ssaki z jednej strony są pożyteczne ze względu na przykład na zjadanie ślimaków, niszczących uprawy kapusty, jednakże mimo to nie można im wybaczyć tego, że niszczą to co posadziliśmy i pieczołowicie pielęgnowaliśmy. Już podczas wybierania miejsca na ogródek wiosną, dobre jest się przyjrzeć, czy nie pojawiają się na danym obszarze kopce kretów, ponieważ już wtedy zaczynają one aktywne życie po zimie. Jeżeli tak jest można skorzystać z prewencyjnych metod odstraszania, które działają także jeżeli już kret zasiedlił tereny blisko naszego domu.
Jak pozbyć się kreta? Na przykład wykorzystując to, ze jest niezwykle czuły na dzięki i wibracje i skorzystać z metod, które dają silne natężenie tych bodźców.Tam gdzie mamy trawnik wystarczy się siatka na krety i zazwyczaj zwierzęta szybko wynoszą się z tego obszaru, natomiast w ogrodzie oprócz zastosowania słoika, który może się sprawdzić jako pułapka na krety, warto spróbować odstraszyć je wbijając w ziemię cienkie paliki na których powiesimy puszki po piwie. Będą one hałasowały na tyle, że kret nie znana spokoju i siłą rzeczy poszuka sobie nowego mieszkania, Podobnie działają wbite w ziemię szyjką do góry butelki, które gwiżdżą. Jednakże te metody mogą przeszkadzać również nam. Inaczej działa ultradźwiękowy odstraszacz kretów, bowiem wydaje on dźwięki, których my jako ludzie nie słyszymy, natomiast dla kretów są one nieznośne. Jak już zostało wspomniane, tam, gdzie nic ie rośnie oprócz trawy można zamontować profesjonalny sprzęt jakim jest siatka przeciw kretom.

Układa się ją pod ziemią przeznaczoną na trawnik, a potem przykrywa warstwą gleby, tak by trawa mogła się spokojnie rozwijać. To prosta i skuteczna metoda na krety, które nie mogąc się wykopać, szybko zmienią miejsce życia. Zrób pułapke na kreta.