Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe – pomaluj powierzchnię w trwały sposób

Uzyskanie satysfakcjonująco trwałej i eleganckiej, gładkiej powierzchni farby nie zostanie osiągnięte bez odpowiedniej znajomości technik pokrywania farbą danego materiału. W zależności od jego charakterystyki najbardziej adekwatne będą zróżnicowane rozwiązania.

Malowanie proszkowe jest trwałe i wydajne

Malowanie proszkoweWysokiej klasy malowanie proszkowe to ciekawa technika, która pozwoli zaoszczędzić na utratach materiału malarskiego. Jest to możliwe, gdyż proszek można odzyskiwać przed oddaniem go procesowi polimeryzacji, do czego doprowadzimy po prostu ogrzewając warstwę proszku odpowiednimi temperaturami. Odzyskane materiału to mniejsza strata pieniędzy. Inną ciekawą cechą prezentowaną przez te technikę jest fakt, że w tym przypadku zyskuje środowisko poprzez brak emisji rozpuszczalników. Jako, że ekologia jest istotna dla wszystkich, powinniśmy również tego rodzaju niuanse brać pod uwagę przy wyborze odpowiednich dla ans technik. Piaskowanie pozwoli nam doskonale przygotować daną nawierzchnię do pomalowania nową warstwą farby. Jest to znakomity sposób na oczyszczenia powierzchni z bardzo wielu problematycznych substancji, które po prostu uniemożliwiają uzyskanie trwałej i estetycznej warstwy farby. Stara jej chociażby warstwa na którą nałożona zostanie warstwa świeża, może się z czasem łuszczyć, przez co cały wysiłek związany z malowaniem pójdzie po prostu na marne. Dlatego przed rozpoczęciem tego typu prac stosujmy piaskowanie, a w ten sposób uzyskamy lepsze rezultaty, które pozostaną satysfakcjonującymi na znacznie dłuższy okres.

Warsztaty na obszarze Śląsk zajmujące się tymi zagadnieniami zrealizują zadanie bezbłędnie. Malowanie proszkowe to znakomity sposób na estetykę i trwałość.