Malownicze położenie geograficzne Kudowy Zdrój

Podróże kształcą. Zarówno te małe, jak i dalekie dostarczają wielu wrażeń i niezapomnianych doznań. Często jednak zapominamy o wspaniałych miejscach w Polsce szukając atrakcji w najdalszych zakątkach świata. Niezwykle malowniczy i pełen niespodzianek jest Dolny Śląsk. To przepiękny region zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu, z bogatym zapleczem zabytków architektonicznych i ciekawą historią.

Atrakcje Dolnego Śląska

kudowaTo również miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Dolny Śląsk słynie również z licznych uzdrowisk. Najbardziej popularna jest Kudowa Zdrój, w której znajduje się jeden z najstarszych ośrodków uzdrowiskowych. W centrum miasta w otoczeniu pięknego parku i pijalni wód stoi zabytkowy budynek, który działa już od ponad 100 lat i w dalszym ciągu przyjmuje gości. Jest to niezwykle piękny i klimatyczny Dom Zdrojowy, który stanowi centrum wydarzeń kulturalnych. Kudowa położona jest między dwoma pasmami górskimi w malowniczej dolinie, w której panuje uzdrowiskowy mikroklimat. Dlatego corocznie do uzdrowiska ściągają rzesze kuracjuszy, którzy korzystają z dobrodziejstw przyrody i możliwości jakie daje ukształtowanie terenu. Kudowa stanowi również świetne miejsce wypadowe na zwiedzanie okolicznych gór, rezerwatu Błędnych Skał i całego terenu Dolnego Śląska. Bogata i zróżnicowana baza noclegowa licznych hoteli, pensjonatów i gospodarstw agroturystycznych oferuje klimatyczne pokoje i apartamenty. Poza noclegami daje możliwość skorzystania z zabiegów na ciało i pełnej oferty Wellness i Spa.

Nowoczesne i ekskluzywne SPA oferują relaks i wypoczynek na najwyższym poziomie. Z oferty sanatoriów korzystają emeryci, sportowcy, a także rodziny z dziećmi. Będąc w Kudowie można również zwiedzić Kaplicę Czaszek, w której znajdują się szczątki okolicznych mieszkańców. Znajdujące się w okolicy liczne szlaki górskie i trasy rowerowe oraz ośrodki sportowe ściągają amatorów aktywnego wypoczynku przez cały rok.