Maskotki zwierzęta dla dzieci

Pluszaki to pierwsze zabawki jakie kupuje się małemu dziecku. Są miękkie i nie posiadają żadnych małych, niebezpiecznych elementów, które mogłyby zaszkodzić maluchowi. Z czasem maskotka staje się przyjacielem dziecka. Często przez wiele lat dzieci nie mogą rozstać się ze swoją ulubioną zabawką. Ja sama przechowuje na pamiątkę kilka pluszaków z moich młodzieńczych lat.

Dlaczego dla dzieci tak ważne są maskotki?

maskotka tygrysWarto zadbać, aby każde dziecko miało taką maskotkę. Często pomaga ona w zasypianiu, kiedy dziecko przeżywa trudną sytuację, podczas wizyt u lekarza, podczas podróży czy w czasie kiedy dziecko po raz pierwszy idzie do przedszkola. Wygląd, a tym bardziej cena pluszaka nie odgrywa tutaj żadnej roli. Dziecko przywiązuje się do danej rzeczy nie zważając na to czy w oczach innych jest to wartościowy przedmiot czy też nie. Może to być zupełnie nowa maskotka tygrys, a czasem jest to misiek z naderwanym uchem, stary kocyk czy tetrowa pieluszka. Ja pamiętam, że kiedy mój brat był jeszcze mały nie rozstawał się nawet na minutę ze starym pluszakiem w postaci królika. Nie pozwalał go nawet wyprać, a już w ogóle nie było mowy o tym, aby wymienić go na inny model. Dopiero niedawno przeczytałam, że dzieci przywiązują się również do zapachu. Dlatego wyprana, czysta maskota nie sprawiałaby mojemu bratu tyle radości co wcześniej. 

Istnieje też wiele zabaw z użyciem pluszaków, którymi można zainteresować małe dziecko. Można podkładać do nich głosy, uczyć się gatunków zwierząt, kolorów lub nazywać poszczególne części ciała na przykładzie misia. Obecnie rodzice coraz częściej sięgają po drogie zabawki interaktywne, które mają nauczyć dzieci podstawowych słów. A przecież to wszystko można osiągnąć samemu, jeśli tylko poświęci się dziecku trochę czasu.