dekoracje okien warszawa

Meble po renowacji a dekoracje okien

Bardzo często w domach posiadamy meble, gadżety i bibeloty z którymi ciężko jest nam się rozstać. Jak wiadomo takie przedmioty w trakcie użytkowania mogą ulec zniszczeniu i jest to normalne zjawisko. Nie oznacza to jednak, że takie meble od razu nadają się do wyrzucenia. Zawsze można poddać je renowacji i nadać im nowego ducha. 

Meble antyczne są bardzo drogie i trudno jest je dostać. Poddając renowacji zwykłą komodę w kilku prostych krokach można osiągnąć efekt postarzenia.

dekoracje okien warszawaJeżeli decydujemy się na taki zabieg, to przede wszystkim powinniśmy wybrać nie tylko jedną komodę czy fotel, ale cały zestaw mebli. Dzięki temu zyskamy efekt spójności i uda nam się urządzań na przykład pokój dzienny w jednym trendzie. Poza tym meble mogą mieć różnych charakter. Niektóre z nich są lśniące i bardzo ciemne, a inne są białe lub złote. Ten drugi wariant może się sprawdzić w pomieszczaniach urządzanych w stylu glamour. Tam ważną rolę odgrywają fikuśne nogi, bogate zdobienia i połysk. Jeżeli chodzi o renowacje mebli, to takie zadanie najlepiej powierzyć profesjonalistom. Zarówno w większych jak i w mniejszych miejscowościach można znaleźć firmy, które się tym na co dzień zajmują. Poza tym mamy także internet, który pomoże nam znaleźć odpowiednią osobę z doświadczeniem. Renowacja może obejmować naprawienie wszystkich usterek, celowe postarzenie mebli oraz tapicerowanie. Styl ludwikowski uwielbia pikowania i welurowe tkaniny, a teraz takie trendy są bardzo modne.

Po odnowieniu takich mebli warto także zwrócić uwagę na dekorację okien oraz na dobór nowych ozdób. Wszystko co złote lub srebrne będzie strzałem w dziesiątkę. Aranżacje okien powinny obejmować dobór karniszy, firan, rolet i zasłon oraz doniczek, świec i ramek na zdjęcie. Takie bibeloty podkreślają styl antyczny. Warto się skonsultować z kimś komu nieobce są dekoracje okien Warszawa posiada wielu specjalistów w tym zakresie, a konsultacja nie jest aż tak droga, jaka mogłaby się wydawać.

Wpis powstał dzięki uprzejmości specjalistów od dekoracji okien Warszawa – Studio Rococo