leki

Miasto bez pojemników na leki przeterminowane.

Czy w dzisiejszych czasach, gdy każdy człowiek niemal bez przerwy generuje nowy papierek który trzeba wyrzucić można byłoby żyć w mieście, które nie ma wynajętej firmy odbierającej śmieci i sprzątających miasto? Albo żeby było to wyrzucane nie wiadomo gdzie? Oczywiście że dzisiaj to niemal nie możliwe. Pojemniki na leki przeterminowane sa potrzebne.

Pojemniki na leki przeterminowane są potrzebne.

lekiW miasteczku lub na wsi jest to jeszcze do wyobrażenia, bo każdy albo by składował i wywoził na jakieś wysypisko samemu śmieci albo by przerobił je na energię cieplną w piecu do ogrzania domu (co oczywiście jest niedopuszczalne ponieważ masa zanieczyszczeń ze spalonych śmieci poszybowałaby wprost do naszej atmosfery. Inną opcją bez której ciężko wyobrazić sobie miasto są pojemniki na psie odchody. Nie jest niczym przyjemnym wdepnięcie w tego typu niespodziankę. Szczególnie, gdy po chodniku musisz chodzić jak saper po polu minowym. Kosze metalowe porozkładane na ulicy byłyby ciągle zaśmiecone śmieciami i odchodami. A jak dobrze wiadomo, kosze uliczne dobrze działają, wtedy, gdy są puste. Podobnie by było w szpitalach. Mają może pojemniki na leki przeterminowane, ale nie mają tego tyle, żeby przechować te wszystkie śmieci wygenerowane przez szpital w zbiorniku na śmieci. Śmiało można stwierdzić, że miasto bez jakiegokolwiek elementu sprzątającego nie poradziłoby sobie z bytem. Szczególnie w takim kraju jak Ameryka, gdzie ludzie nie mają takiej wrodzonej zaradności jak na przykład my Słowianie. Chociaż też nie chciałbym sprawdzić co się stałoby się, gdybyśmy choćby na dzień zwolnili wszystkich ludzi zajmujących się sprzątaniem miast. Na każdej ulicy byłyby wielkie sterty śmieci, których podejrzewam, że usunięcie byłoby już bardzo drogą inwestycją.

Dlatego dobrze po pierwsze samemu dbać o czystość ulic (po prostu nie wyrzucać śmieci na ulicę) a po drugie docenić pracę tych co za nas sprzątają, a stare lekarstwa wrzucać do pojemników na leki przeterminowane.