Miękkie półśpiochy niemowlęce

 

Z pewnością dla niejednej niedoświadczonej przyszłej mamy, która oczekuje na swoje pierwsze potomstwo, skompletowanie wyprawki może być nieco problematyczne, gdy lista zakupów jest naprawdę długa. Jednak nie wszystko jest niezbędne.

Czy zakup półśpiochów jest konieczny?

półśpiochy 74Żadna kobieta nie wie dokładnie jak duże urodzi się jej dziecko, dlatego zawsze najlepiej kupować ubranka w dwóch rozmiarach. Przeważnie nowo narodzone maluchy mierzą od pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów, zatem mieszczą się w rozmiarze pięćdziesiąt sześć i sześćdziesiąt dwa. Z każdym kolejnym miesiącem będą coraz większe, dlatego później lepiej kupować ubrania na bieżąco. Najbardziej popularne są body, które można łączyć ze spodenkami, spódniczkami czy rajstopami, ponieważ są na tyle uniwersalne, że zawsze będą pasować. Zakładając do nich spodenki, musimy jeszcze pamiętać o skarpetkach, a wybierając półśpiochy 74 już nic nie jest potrzebne. Półśpiochy mają zabudowane stópki i podwyższony pas, dzięki czemu maluch będzie doskonale zabezpieczony od pasa w dół. W sklepach z odzieżą dla niemowląt znajdziemy tego typu ubranka w wielu rozmiarach, fasonach i kolorach dostosowanych dla dziewczynek lub chłopców, zatem każda mama znajdzie tu coś dla swojego maluszka. Półśpiochy jak sama nazwa sugeruje, stanowią połowę śpioszków, które są na grubych ramiączkach. W celu stworzenia  nich kompletnego ubranka, trzeba do nich dodać body lub kaftanik. To świetne, bawełniane ubranie dla niemowlaka w każdym wieku bez względu na płeć.

Przeważnie odzież dla niemowląt nie jest droga, bo półśpiochy kupimy mniej więcej w takiej samej cenie jak body. Najtańsze model mogą kosztować nawet niecałe dziesięć złotych, zatem warto ich kupić kilka par, żeby mieć na zmianę w razie potrzeby.