stacje transformatorowe

Mięśnie, o których nie miałeś pojęcia

Ćwiczysz na siłowni, biegasz, pływasz, a może nawet ćwiczysz sztuki walki? Przygotowujesz się do testów sprawnościowych, strzelasz na strzelnicy i w ogóle jesteś tak aktywnym człowiekiem, że żaden sport nie jest dla ciebie wyzwaniem?

W takim razie obowiązkowo zapisz się na kurs jazdy konnej.

stacje transformatoroweJuż podczas pierwszych godzin nauki doświadczysz istnienia mięśni, o których nie miałeś pojęcia. Świadomość całego ciała stanie się wyostrzona. Agresja ustąpi miejsca dla analizy sytuacji i panowaniem nad odruchami. Jeździectwo, w przeciwieństwie do innych sportów – zależy od dwóch całkowicie różnych od siebie istot. W celu uzyskania sukcesu i prawdziwej harmonii należy odnaleźć wspólny język z koniem. Energia pomiędzy jeźdźcem a zwierzęciem jest rozdzielana, tak jak prąd rozdzielają stacje transformatorowe. Konia nie da się do niczego zmusić – jego trzeba zachęcić, zrozumieć i uświadomić, że współpraca jest dla niego korzystna. Ciężko być silniejszym od kilkuset kilogramowego zwierzęcia. Końscy fanatycy i jeźdźcy często spychani są na dalszy plan, a ich trudny sport postrzegany jest jako turystyka czy rekreacja. Towarzyszy temu utwierdzony stereotyp, że na koniu się tylko siedzi, a on sam idzie. Żaden problem – przekonaj się sam. Jak dobrze wiemy – stereotypy na szczęście powoli zostają wyśmiane i chowane pod przysłowiowy „dywan”. Jazda konna jest sportem całorocznym. Kiedy pada deszcz, bądź w zimie powierzchnia jest zbyt twarda dla jazdy na zewnątrz, na świeżym powietrzu – zajęcia odbywają się wewnątrz. Dawniejsze ujeżdżalnie kryte znajdują się pod tzw. cyrkami (zbudowane z drewna na planie koła), nowocześniejsze zaś swoje czworoboki z równie nowoczesnymi nawierzchniami kryją się pod konstrukcjami ze stali. Hale stalowe zapewniają wystarczające rozmiary i generują stosunkowo niskie koszty w zestawieniu z innymi inwestycjami. Wymagają jednak podłączenia do prąd w celu oświetlenia toru, które jest potrzebne zarówno jeźdźcowi jak i zwierzęciu. Wystarczy tylko, aby w pobliżu znajdowały się stacje transformatorowe, a nie będzie problemu z energią elektryczną.

Jeździectwo jest pięknym sportem, pełnym wyzwań. Nie ma zatem powodu do szukania dalszych wymówek. Należy spojrzeć w oczu wyzwaniu i wybrać się na kurs nauki jazdy konnej. Gwarantuję niezapomniane atrakcję i bezcenne wspomnienia, a także długoletnie przyjaźnie z ludźmi i końmi.