Mobilne rozdzielnie elektryczne

Prąd, choć dość powszechnie wszystkim znany, jednak jest bardzo niebezpieczny. Nieostrożne i nieodpowiednie korzystanie z niego może nawet przyczynić się do śmierci człowieka. Stąd właśnie ważne jest odpowiednie z niego korzystanie, i przyłącze, które zapewnia bezpieczny pobór prądu do zasilania urządzeń elektrycznych.

Przenośne rozdzielnice elektryczne na budowie

przenośna rozdzielnica elektrycznaZapewnienie odpowiedniego przyłącza w domu raczej nie stanowi dzisiaj problemu i wszystkie budynki są wyposażone w profesjonalnie zabezpieczone przyłącze. To co jednak dzieje się na budowach jest dalekie od ideałów bezpieczeństwa. A wszystko przez pośpiech i chęć osiągnięcia jak największej wydajności. Szkoda tylko, że tak mało znaczy wtedy życie ludzkie. Na budowach spotkamy się często z prowizorycznymi przyłączami, które nie zapewniają nawet minimum bezpieczeństwa, a do tego są wykonane przez amatorów, którzy nie zawsze mają pojęcie o elektryce, nie mówiąc już o uprawnieniach elektrycznych. Właśnie aby zapobiegać temu stany rzeczy powstała przenośna rozdzielnica elektryczna, która może służyć jako tymczasowa rozdzielnica na budowie. Jest to nic innego jak zwykła skrzynka elektryczna, tylko nie na stałe przytwierdzona do podłoża. Oprócz tego posiada wszystkie niezbędne elementy, które powinna posiadać dobrze zabezpieczona rozdzielnica. Są w niej bezpieczniki i gniazda do przyłączenia sprzętu budowlanego, zabezpieczone odpowiednio dobranymi bezpiecznikami.

Takie skrzynki są tanie i co więcej bardzo szybko się je stawia na budowie. Nie trzeba przygotowywać pod nie fundamentu. Wystarczy tylko położyć je na kablu energetycznym i go do nich przyłączyć. Taki sposób jest szybki i nie zmusza nas do czekania na żmudne prace energetyczne firmy, która nie zawsze zdąży szybko przyjechać.