modele domow

Modele architektoniczne u dewelopera

Makieta architektoniczna jest produktem, którego zadaniem jest przedstawianie, czy to budynku, czy też innych elementów w formie 3D. Takie makiety znalazły wiele zastosowań. Jednym z nich jest korzystanie z makiet oraz modeli podczas prezentacji przez deweloperów swojej oferty.

Modele domow – wizualizacja projektu w 3D

modele domowMakiety architektoniczne w biurach oraz agenturach deweloperów bardzo często przedstawiają wygląd danego budynku lub całego nowego osiedla, na którym są mieszkania na sprzedaż. Modele domow mają zobrazować, jak będzie wyglądał obiekt mieszkalny, który się projektuje oraz zamierza wykonać. Takie makiety składają się z podkładki oraz modeli, które znajdują się na niej. Nie tylko są to modele domow, ale także drzewa, krzaki, ludzie, samochody, lamy oraz inne elementy otoczenia, które wokół sprzedawanego obiektu się znajdują. Obecnie wykonanie takiej makiety jest bardzo łatwe, gdyż wystarczy do tego drukarka 3D, która wydrukuje każdy model, nawet taki, który ma wiele bardzo drobnych szczegółów. Dawniej makiety były wykonywane przy pomocy cięcia laserowego, lub odlewało się elementy, aby zachować ich powtarzalność. Makiety architektoniczne mogą mieć rożne kształty, gabaryty, jak i być mogą w różnych kolorach. Makiety wykonuje się w sakli, sprawia, to, że zobrazowanie danego nowego obiektu jeszcze bardziej odzwierciedla budynek.

Wielu deweloperów mieszkań oraz domów korzysta z makiet architektonicznych. Pomagają one w prezentacji lokali oraz domów potencjalnym klientom. To dzięki nim możliwe jest zobaczenie, jak wyglądać będzie ich nowe mieszkanie, osiedle, czy dom.