Modne sufity napinane

W przeważającej większości domów i mieszkań sufity są jednokolorowe i gładkie, a przynajmniej na takie wyglądają z daleka. Czasem bywa, że są niedokładnie pomalowane, przez co mało estetycznie wyglądają i nadają się do poprawki.

Gdzie zastosować sufit napinany?

sufity napinane śląskNa pewno malowanie ścian jest prostsze niż sufitu, chociażby że względu na pozycję jaką należy przyjąć w trakcie tej czynności. Często wymaga on jeszcze szpachlowania, gdyż widoczne są na nim nierówności. Można zastosować zupełnie inne rozwiązanie, które między innymi zamaskuje wszelkie niedoskonałości sufitu. Są to sufity napinane Śląsk jest regionem, w którym działa kilka firm remontowych trudniących się wykonywaniem takich usług. Są to typowe sufity podwieszane, które nieco obniżają strop, ponieważ są montowane na specjalnych szynach przytwierdzanych do ścian. Można je wykonać na dwa sposoby : montując płyty gipsowe na profilach lub napinając odpowiedni materiał na całej powierzchni sufitu. Jednak nie w każdym pomieszczeniu bedzie możliwe wykonanie takiego sufitu, ponieważ można to zrobić tylko na określonym metrażu. Ponadto musi to być standardowy ksztalt, czyli sufit bez uskoków i zaokrąglonych kątów. Mając napinany sufit trzeba pamiętać, że również oświetlanie powinno być odpowiednio dobrane, ponieważ w przypadku membrany PCV może się ona zbyt nagrzewać, a przez to odbarwiać. Sufity podwieszane są lekkie i nie obciążają stropu, a do tego tworzą oryginalny efekt trójwymiarowej powierzchni, co zwiększa ich atrakcyjność.

Przewaznie sufity napinane są wykonywane w salonach i sypialniach, gdyż tam stanowią idealny element dekoracyjny. Także w pomieszczeniach specjalnego przeznaczenia, jak na przykład pokój do grania w gry komputerowe czy sala zabaw dla dzieci. To bardzo innowacyjne rozwiązanie.