Modrzew czyli najlepsze drewno na taras

Modrzew syberyjski jest drewnem popularnym nie tylko w Europie, ale również w Azji i Ameryce Północnej. Drzewo to można spotkać w ogrodach, parkach, ale nie każdy wie, że pod względem budowlanym jest to drewno niezwykle przydatne i o wyjątkowych właściwościach.

Drewno modrzewiowe o wysokiej klasie trwałości

modrzew syberyjski warszawaModrzew syberyjski wykorzystuje się m.in. jako drewno tarasowe. Obecnie jest to zdecydowanie najczęściej wybierany gatunek, jeśli chodzi o drewno na taras. Modrzew ma bardzo krótki okres wegetacji. Rośnie w klimacie surowym, mroźnym, a to sprawia, że jest drzewem bardzo odpornym na wiele czynników atmosferycznych. Właśnie dlatego nadaje się idealnie jako drewno na taras. Modrzew ma też bardzo charakterystyczny wygląd. Posiada nietypowe, oryginalne usłojenie. Rysunek drewna jest wyjątkowy, a jego kolorystyka złocisto-miodowa. Poza tym modrzew syberyjski warszawa zaliczany jest do drewna o nadzwyczajnej trwałości naturalnej. Oceniany jest przez specjalistów na klasę III lub IV w skali trwałości. W sprzedaży można znaleźć modrzew, który pochodzi w 100% z Syberii. Po ścięciu drewno jest poddawane profesjonalnemu suszeniu, a następnie struganiu. Dopiero później modrzew może zostać zapakowany do tartaków. Pochodzenie modrzewia musi zostać udowodnione certyfikatami – tylko wtedy drewno jest legalne i ekologiczne. Jeśli ktoś szuka pięknego rozwiązania na taras, a do tego w atrakcyjnej cenie, powinien postawić właśnie na modrzew syberyjski, który sprawdzi się doskonale.

Z modrzewia powstają oryginalne deski tarasowe. Gwarantują one wytrzymałość przez długie lata. Deski mogą zostać pokryte olejami, olejowoskami, impregnatami do drewna. Można wybrać deski gładkie, bez ryflowania, a także takie, na które został naniesiony fabrycznie szary olej. Deski z modrzewia wykonywane są w różnych rozmiarach.