shabby chic

Moje nowe meble shabby chic

Kilka miesięcy temu udało mi się kupić moje własne mieszkanie. Po wielu latach oszczędzania i pracowania na dwa etaty udało mi się to zrobić bez brania kredytu. Mieszkanie znajduje się na czwartym piętrze pięciopiętrowego osiedla bloków. Meble shabby chic pięknie tam wyglądają.

Co to są meble shabby chic.

shabby chicMam w nim kryty parking, a w okolicy jest wiele sklepów i dostępnych rozrywek. Miałem spory problem z urządzeniem mieszkania. Jestem osobą spokojną, która lubi przytulne przestrzenie. Bałem się, że takiego rozwiązania nie zaoferują mi dzisiejsze nowoczesne meble. Bardzo cenię w swoim życiu prostotę połączoną z funkcjonalnością. Zdecydowałem się na meble shabby chic. Gdy przeglądałem meble w sklepach to właśnie meble w tym stylu najbardziej mnie zaciekawiły. Są to meble konstruowane w taki sposób, aby jak najmocniej przypominały meble sprzed kilkudziesięciu lat przy zachowaniu dzisiejszych standardów. Są to bardzo fajne meble z litego drewna, będą się fajnie komponowały z moją mahoniową gitarą akustyczną, która będzie stać w rogu pokoju. Zdecydowałem się także na lampy w stylu prowansalskim, a dokładniej mówiąc to na kinkiety. Pełnią one jednocześnie funkcję dekoracyjną, a także świetnie rozprowadzają światło po domu. Kupiłem także dwa duże lustra dekoracyjne. Ponieważ salon nie jest zbyt duży to postanowiłem zakupić ławostół rozkładany i postawić go naprzeciwko telewizora. Dzięki temu będę przygotowany na wizytę większej ilości gości. Stół jest drewniany w ciemnej barwie i ma zaokrąglone krawędzie. Przyznam, że świetnie się komponuje z białymi meblami. Duże lustra pozwalają mi dokładnie się przeglądać, a do tego są wyposażone w światło LEDowe co przydaje się wieczorami, gdyż wydzielają przyjemne dla oczu światło i mogę sobie poczytać książkę przed snem.

Efekt końcowy wyszedł naprawdę niesamowicie. Do tego osiągnąłem to małymi nakładami finansowymi. Meble shabby chic naprawdę wyglądają niesamowicie.