Montażownica do nasuwania opon na felgę

W warsztatach wulkanizacyjnych potrzeba profesjonalnego sprzętu, który przyśpiesza pracę. Wymiana opon to nie jest zbyt kosztowna usługa, ale potrafi być dochodowa jeśli wulkanizator szybko pracuje. Posiadając montażownicę, dzięki której założenie opony to kwestia minuty możemy otrzymać bardzo dobry dochód. Zwłaszcza, że prawie przy każdej usłudze oponę z koła trzeba zdjąć.

Montażownica w warsztacie wulkanizacyjnym

montażownica do oponTrzeba przyznać, że w tym przypadku sprzęt ma kluczowe znaczenie. Montażownica do opon to podstawowy sprzęt. Można go porównać do piły łańcuchowej do drwala. Dzięki montażownicy nasunięcie opony, która jest wykonana z twardej gumy i dodatkowo zbrojona, nie stanowi problemu, nawet jeśli wulkanizator nie ma żadnego pomocnika. Taka montażownica jest do kupienia w sklepach internetowych i raczej ten sposób zakupu preferuje większość specjalistów. Dlaczego tak jest? Bardzo trudno jest znaleźć sklep lub hurtownię ze sprzętem wulkanizacyjnym w okolicy, ponieważ są to rzeczy typowo specjalistyczne. Nie ma problemu z dostępnością takich urządzeń w sieci. Montażownica może być ręczna lub elektryczna. W przypadku tej pierwszej opony nasuwane są poprzez pociągnięcie dźwigni. Wulkanizator musi użyć siły. Montażownica elektryczna może nasunąć cztery opony na raz i wystarczy nacisnąć przycisk. Dodatkowo niektóre montażownice mają funkcje wyważenia koła.

Aby zamontować prawidłowo oponę bez takiej montażownicy trzeba poświęcić nawet pół godziny. Chodzi o to, aby równo leżała na obrębie felgi i nie przesuwała się podczas jazdy. Złe nasunięcie opony skutkowałoby jej zdjęciem podczas jazdy. Jak najbardziej jest to możliwe. Właśnie przed tym zabezpieczają się wulkanizatorzy inwestując w profesjonalny sprzęt do montażu opon na feldze.