Możliwość wymiany znaczków w bydgoskim skupie

Chyba mało kto, oprócz bezpośrednio zainteresowanych, wie, że filatelistyka to nie tylko zbieranie znaczków pocztowych, ale też wszystkiego, co z pocztą jest związane. Rozumiemy przez to koperty, kartki okolicznościowe itp. Pewnym problemem wśród kolekcjonerów są powtarzające się znaczki, podczas gdy przecież chodzi o różnorodność.

Skup znaczków organizuje kiermasz

skup kolekcjonerskich znaczków w BydgoszczyKażdy filatelista marzy o tym, aby z dnia na dzień poszerzać swoją kolekcje o obiekty, których jeszcze nie posiada. Niestety, jeżeli zbyt dużo nie podróżujemy, ilość znaczków jest ograniczona jak chodzi o ich różnorodność. Mamy wtedy jako kolekcjonerzy kilka rozwiązań. Możemy poszukać w Internecie okazji do zakupu tego, czego nie mamy. Można też pomyśleć o wymianie z innymi pasjonatami. Dzisiejsze portale społecznościowe dają nam naprawdę nieograniczone możliwości. Jeżeli zaś mieszkamy w województwie kujawsko- pomorskim to skup kolekcjonerskich znaczków w Bydgoszczy organizuje przez cały maj kiermasz dla filatelistów. Ze swojej kolekcji udostępnią najciekawsze nabytki do sprzedaży. Poza tym uruchomione będzie w weekendy specjalne miejsce do wymiany między kolekcjonerami. Trzeba tylko do końca kwietnia zgłosić chęć uczestnictwa w kiermaszu. Taka akcja organizowana jest przez skup po raz pierwszy. Organizatorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania. Jeżeli wydarzenie będzie cieszyło się sporym odzewem, to w przyszłym roku przewidziana jest już kolejna edycja.

Możliwość wymiany między kolekcjonerami jest ogromną gratką dla filatelistów. Bydgoski skup znaczków trafił więc prawdopodobnie w dziesiątkę, organizując kiermasz dla wszystkich pasjonatów. Być może, jeżeli akcja okaże się dużym powodzeniem, skupy z innych miast podchwycą pomysł i zorganizują podobne wydarzenia dla filatelistów.