Najlepsze łóżko dla dzieci

Jeżeli tylko istnieje możliwość, to dzieci mają swoje oddzielne pokoje, w których znajdują się wszystkie niezbędne meble i dodatki. Przeważnie jest to szafa na ubrania, komoda i regał na zabawki i rzeczy dziecka, a także komfortowe łóżeczko.

Co muszą posiadać łóżeczka dla dzieci?

łóżko dla dzieciKiedy maluchy są bardzo małe, to najczęściej śpią w łóżeczkach ze szczebelkami, które znajdują się blisko łóżka rodziców. Im są starsze, tym ich wymagania się zmieniają i w końcu nastąpi moment, kiedy maluch będzie spać w łóżku, które będzie przypominać klasyczny model, na jakim wszyscy śpimy. Przeważnie w wieku około trzech lat, rodzice zmieniają łóżko dla dzieci ze szczebelkami na jednoosobowe z zabezpieczeniami. W tym wieku dzieci jeszcze śpią bardzo niespokojnie i często zmieniają pozycję, dlatego też brzegi łóżka muszą mieć odpowiednie zabezpieczenia w postaci podwyższeń. Najczęściej znajdują się one na całym obwodzie łóżka, z wyjątkiem miejsca wejścia do niego. Łóżka dziecięce mogą mieć różną długość, zaczynając od stu dwudziestu, a kończąc na stu osiemdziesięciu centymetrach. Najbardziej optymalnym wyborem wydaje się łóżko z regulowaną długością, ponieważ kupujemy jeden model i starcza na wiele lat. Jednak ich wybór co do modeli i wzorów jest mocno ograniczony, bo jednak więcej osób kupuje klasyczne jednoosobowe modele. Jeżeli chodzi o materiał z jakiego są wykonane, to najczęściej jest to drewno, które jest także najtrwalsze. Może być także łóżko ze stalową ramą, do którego wystarczy dokupić materac.

W wyborze łóżka ważny jest komfort i bezpieczeństwo. Jeżeli ma ono barierki ochronne, to dobrze żeby można było je zdemontować, kiedy już nie będą potrzebne. Z pewnością za około pięćset – siedemset złotych kupimy dobrej jakości łóżko, które posłuży przez wiele lat.