Najlepsze preparaty do mezoterapii

 

Mezoterapia to aktualnie jeden z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zabiegów pozwalających zachować jędrną młodą skórę bez zmarszczek. Obok botoksu, wypełniaczy i peelingów jest to najczęściej wykonywany zabieg medycyny estetycznej.

Co powinien zawierać profesjonalny preparat do mezoterapii?

preparaty do mezoterapiiJuż od dobrych paru lat mezoterapia utrzymuje się na wysokiej pozycji wśród wybieranych przez kobiety zabiegów odmładzających. Nic dziwnego, ponieważ jej efekty są wyraźnie widoczne, ale nie wyglądają w żadnym wypadku sztucznie czy nienaturalnie jak przy niektórych poważniejszych interwencjach w skórę twarzy. Sama mezoterapia polega na wprowadzeniu głęboko w skórę właściwą różnego rodzaju preparatów odżywczych. Robi się to za pomocą bardzo cienkich igieł – taka metoda jest nazywana mezoterapią igłową lub poprzez specjalne urządzenie emitujące prąd o odpowiednim napięciu – jest to mezoterapia bezigłowa. Profesjonalne preparaty do mezoterapii mogą być jednoskładnikowe lub można tworzyć tzw. koktajle łączące w sobie kilka składników. Mogą one zawierać np. kwas hialuronowy, który nawilża, ujędrnia i redukuje niewielkie zmarszczki, pobudzającą spalanie tkanki tłuszczowej kofeinę, hamującą procesy starzenia centella asiatica czy  kwas dezoksyrybonukleinowy bardzo pomocny w przypadku łysienia. Najlepiej poradzić się specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni preparat w zależności od naszych potrzeb. Mezoterapia jest skuteczna w poprawieniu jędrności i nawilżenia skóry, redukcji niewielkich zmarszczek, zwalczaniu cellulitu czy łysienia.

Różnorodne preparaty stosowane w mezoterapii pozwalają na ich indywidualne dobranie do konkretnego problemu. Sposób podania tych składników podczas zabiegu sprawia, że nie tylko zwalczają efekty, ale i przyczyny starzenia się skóry.

Więcej o stosowanych preparatach znaleźć można na: https://dermafillers.pl/