Nasz sposób na spokojny kąt czyli o ogrodzeniach z podmurówką

Dzień dobry Moi Drodzy. Dziś chciałabym opowiedzieć Wam o tym jak to udało nam się wybudować swój azyl na ziemi. Jak udało nam się to zrealizować? Jeżeli kogoś zaciekawiliśmy, to z przyjemnością zapraszamy do zapoznania się z naszym doświadczeniem.

Podmurówka betonowa to wsparcie

podmurówka betonowaMieszkamy w Gliwicach. Z całą przeprowadzką długo czekaliśmy, ale było naprawdę było warto. Generalnie nasz dom ma dosyć prostą konstrukcję. Jest drewniany. Zależało nam na tym, abyśmy mogli zachować całkowicie naturalny charakter a jednocześnie zapewnić sobie komfort prywatności. Chcieliśmy jednocześnie, żeby montaż ogrodzeń był łatwy i tani. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na ogrodzenia gabionowe. Mają one bardzo wiele atutów. Przede wszystkim można wykonać je samodzielnie. Gabiony nie potrzebują takiego wsparcia jak najlepszej jakości podmurówka betonowa. Kwadratowa konstrukcja stanowi wystarczające wsparcie. Jeżeli chodzi o nasze ogrodzenie, to żeby efekt był jeszcze lepszy, obsadziliśmy je moimi ulubionymi kwiatami i dodatkowo bluszczem. Szczerze Wam powiem, że myśleliśmy jeszcze nad drugą alternatywą jaką są ogrodzenia panelowe. Nasz znajomy powiedział, że gabiony będą jednak dużo lepsze. I faktycznie okazało się, że jest to dużo lepsze cenowo. Oprócz korzyści finansowych, z prawdziwą przyjemnością muszę powiedzieć, że gabiony sprawdziły się doskonale jako ochrona przed ruchem ulicznym. Nasze dzieci są naprawdę teraz bardzo bezpieczne. Wyciszenie i bezpieczeństwo. O to nam właśnie chodziło. Jeżeli chodzi już o sam dom, to też postawiliśmy na naturalność. Glina i drewno to, według naszego zdania najlepsze połączenie.

Gliniane domy, są prawdziwą przyszłością. Są dużo tańsze niż standardowe, tradycyjne rozwiązania. Jednak zdecydowanie można powiedzieć, że osiągnęliśmy zamierzony efekt. Dobre ogrodzenie i odpowiedni dom – to jest to.