Naturalne farby do włosów

 

Większość kobiet zmienia swój kolor włosów, albo chociaż je odświeża. Z wiekiem przybywa nam siwych włosów, które chcemy ukryć, więc sięgamy po różne farby, które zapewnią stu procentowe krycie białych kosmków.

Jaki efekt da naturalna farba do włosów?

łagodne naturalne farby do włosówKobiety coraz wcześniej zaczynają farbować włosy, gdyż chcą podążać za modą, która co sezon dyktuje inne rozwiązania w fryzjerstwie. Na rynku są dwa rodzaje produktów do koloryzacji włosów, są to farby z amoniakiem i łagodne naturalne farby do włosów. Jedynie produkt z amoniakiem zapewnia trwałe i mocne krycie, gdyż posiada sporo silnie oddziałujących składników, które ingerują w łuski włosowe. Taką farbą możemy zmienić swój kolor włosów na dowolny, ale wiąże się to z nieobojętnym wpływem na stan włosów. Lepsze pod tym względem są naturalne farby, ale one nie zapewniają całkowitego krycia siwych włosów. Ich skład jest na bazie naturalnych surowców roślinnych, które potrafią trwale barwić włosy. Naturalna farba występuje w postaci proszku, który należy wymieszać z odpowiednią ilością wody i nałożyć na włosy jak klasyczną farbę. Takie produkty są łagodne dla naszych włosów, gdyż nie zawierają amoniaku, który je wysusza. Stosuje się je w sytuacji kiedy chcemy odświeżyć swój naturalny kolor włosów, lub zmienić ich barwę o maksymalnie dwa tony jaśniejsze, lub ciemniejsze. Kolor zawsze jest bardzo naturalny z delikatnymi refleksami i najczęściej się delikatnie wypłukuje po około dwudziestu myciach głowy. Łagodną farbę możemy samodzielnie stosować.

Czasem niektóre salony fryzjerskie oferują swoim klientkom możliwość koloryzacji takimi farbami, ale jest to rzadkością, gdyż nie jest to pełne pokrycie włosów. Naturalna farba jest doskonała dla osób, które nie chcą sobie niszczyć włosów koloryzacją.