kursy językowe bydgoszcz

Nauka angielskiego – Business English

Oferty szkół językowych są skierowane zarówno w stronę osób prywatnych, jak i firm. Wśród propozycji dla klientów indywidualnych pojawiają się kursy dla dzieci, młodzieży szkolnej, maturzystów, studentów, osób dorosłych, seniorów. Klienci szkół językowych mogą wybrać język angielski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański, portugalski i wiele innych kursów.

Kursy językowe Bydgoszcz

Pojawiają się także intensywne kursy językowe bydgoszcz angielskiego, zajęcia specjalnie dla osób, które wyjeżdżają zagranicę. Nauka francuskiego czy angielskiego może również przybierać formę zajęć przez platformy e-learningowe. Nie brakuje także mniej standardowych propozycji. Szkoły językowe organizują więc szkolenia wyjazdowe, wakacyjne obozy językowe zagranicą. W niektórych placówkach pojawia się także kurs polskiego dla obcokrajowców, same konwersacje, zajęcia przygotowujące do egzaminów.kursy językowe bydgoszcz
W ofercie skierowanej w stronę firm bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zaś Business English. Tego typu nauka angielskiego może przybrać formę szkoleń otwartych lub dedykowanych. Kursy otwarte kierowane są zarówno w stronę przedsiębiorstw, jak i osób prywatnych. Szkolenia dedykowane to zajęcia przygotowywane na zamówienie konkretnej firmy, przeznaczone dla grupy jej pracowników. Lekcje mogą odbywać się w szkole językowej lub w siedzibie firmy klienta.
Każda szkoła językowa, która proponuje język angielski biznesu, zajęcia opiera jednak na podobnych zasadach. Uczestnicy kursów uczą się wyrażeń, które potrzebne są w kontaktach biznesowych. Chodzi tutaj o terminologię finansową, marketingową, handlową, prawną. Business English skierowany jest w stronę osób, które znają już podstawy języka i chcą przyswoić bardziej specjalistyczne słownictwo potrzebne w pracy.
Zajęcia obejmują zwykle negocjacje w języku angielskim, prowadzenie prezentacji w tym języku. Kursanci uczą się również zasad prowadzenia biznesowej korespondencji w obcym języku. Poznają podstawy sporządzania raportów. Lekcje obejmują również konwersacje, które pozwolą swobodnie porozumiewać się z kontrahentami na gruncie nieformalnym (tzw. small talk).