Nowoczesne materiały do izolacji

 

Klasyczne materiały stosowane do izolacji termicznej swoją skuteczność zawdzięczały powietrzu jakie znajdowało się w strukturze tego materiału. To właśnie dlatego styropian jest tak lekkim materiałem. Inżynierowie z branży budownictwa postanowili opatentować nieco ciekawsze rozwiązania oparte o wtłoczenie do wspomnianych struktur specjalnego gazu zamiast powietrza. W taki właśnie sposób powstały płyty, o których chciałbym dziś wspomnieć.

Efektywna izolacja termiczna

płyta warstwowa pirOcieplając swój dom nie można zapominać o stropie. Dziś chciałbym poruszyć kwestię związaną z jego skutecznym ocieplaniem. Przez wieku używano do ocieplania wełny mineralnej. Materiał ten był dość dobrym rozwiązaniem ale posiadał dość sporo wad i jego stosowanie wiązało się z pewnymi ograniczeniami. W związku z tym wełnę zastąpił styropian a obecnie styropian jest skutecznie zastępowany materiałem jakim jest płyta warstwowa PIR. Stosowanie tego materiału dopiero zaczyna być popularne bowiem większość Polaków jeszcze nawet nie słyszała o istnieniu takich płyt. Co wyróżnia płyty warstwowe? Otóż przede wszystkim niemalże doskonała izolacja termiczna. Płyty te skutecznie izolują zarówno przed zimnem wdzierającym się do domu w czasie zimy jak również przed upałem lejącym się z nieba w lipcowe południa. Często można spotkać płyty PIR pokryte specjalną okładziną. Używa się jej głównie w celu ochrony przed parą. Najczęściej mogą się Państwo zetknąć z płytami otoczonymi okładziną z folii aluminiowej.

Kwestią, która niewątpliwie wpływa na wybieranie takich płyt warstwowych przez Polaków jest ich łatwy montaż. Często do zamontowania takich płyt wystarczy obejrzenie poradników w formie filmu jakich jest całe mnóstwo w sieci. Kupno takich płyt warstwowych również nie stanowi żadnego problemu bowiem jest ich mnóstwo w różnych marketach.