artykuły dekoracyjne

Nowocześnie wyposażony loft

Jeżeli należymy do grupy osób, które cenią nowoczesne wnętrza i które chcą się otaczać modnymi przedmiotami, to powinniśmy się zastanowić nad aranżacją naszych mieszkań. Teraz na przykład coraz więcej osób klasyczne domy rodzinne, czy nawet nowoczesne apartamentowce zastępuje na lofty. Takie wnętrza charakteryzują się przestronnością, nietypowym designem i naturalnymi rozwiązaniami. Oczywiście nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup loftu na przykład w Nowym Jorku, ale w Polsce coraz więcej opuszczonych fabryk i magazynów przerabianych jest właśnie na lofty. Jeżeli chodzi o artykuły dekoracyjne, które będą nam potrzebne, to przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na metalowe i szklane gadżety.

artykuły dekoracyjneŚciany i podłogi w loftach powinny być betonowe lub ceglane. Im większe wrażenie niewykończonego wnętrza tym lepiej. Taki klimat jest bardzo pożądany. Liczą się także duże okna i na przykład sypialnia umieszczona na antresoli. W tych wnętrzach dominują szarości i proste rozwiązania. Jakie zatem dekoracje wnętrz można tam wykorzystać? Przede wszystkim będziemy musieli znaleźć odpowiedni sklep. Nie w każdym sklepie meblowym i nie w każdej kwiaciarni znajdziemy takie gadżety. Jeśli w naszej okolicy nie będzie takiego sklepu, to pozostaje nam jeszcze internet. Tam z pewnością uda nam się wytropić jakieś niepowtarzalne dodatki do wnętrz. Lofty są dosyć przestronne więc z powodzeniem możemy wstawiać do nich dużych rozmiarów akcesoria. Na podłogach możemy postawić metalowe donice, ciekawe instalacje lub jakieś manekiny, które przyozdobimy w dowolny sposób. Jeśli nasz stolik kawowy jest szklany lub metalowy, to wybierzmy do niego industrialny talerz ozdobny na który postawmy świece. Ten dodatek kojarzy nam się przede wszystkim z romantyzmem. Owszem jest to dobre skojarzenie, ale w sklepach znajdziemy także świece, które będą pasować do naszego loftu.

Swoistego rodzaju ozdobą mogą być także specjalnie postarzane kredensy, szafy i komody. Uzupełnieniem do tego wszystkiego będą duże lampy podłogowe z metalowymi kloszami.