Ochraniacze do łóżeczka

W wyprawce noworodka nie może zabraknąć łóżeczka, w którym maluch spędzi najwięcej godzin w ciągu swoich pierwszych miesięcy. Konieczne będzie też jego właściwe wyposażenie w materac, pościel i specjalne ochraniacze na szczebelki.

Jak założyć ochraniacze w łóżeczku dziecka?

ochraniacz do łóżeczkaJeżeli mamy już wybrany model łóżeczka, to po jego złożeniu musimy je odpowiednio wyposażyć. Odpowiednio twardy materac w rozmiarze łóżeczka, bawełniane prześcieradło i pościel. Dobrze też uzupełnić jego wnętrze w ochraniacz do łóżeczka, który ochroni dziecko przez ewentualnym uderzeniem w szczebelki. Łóżeczko jest najczęściej wykonane z drewna, ale dla takiego nawet niewielkie uderzenie może być bolesne, więc lepiej odgrodzić go od tych elementów. Ochraniacz jest wykonany z miękkiego bawełnianego materiału, który w środku posiada piankowe, lub wypełnienie ze specjalnej waty, albo uszyty jest z dwóch rodzajów materiałów z których po jednej stronie jest bawełna, a po drugiej polar. Na brzegach ochraniacz ma przyszyte sznureczki, którymi się go przytwierdza do szczebelków łóżeczka. Ma on najczęściej wysokość około piętnastu, lub dwudziestu centymetrów i ma grubość jednego centymetra. Ważne żeby miał choć minimalne wypełnienie, gdyż to właśnie ono zabezpiecza malucha przed uderzeniem w twarde drewno. Dostępne są modele, których długość wystarczy za zabezpieczenie połowy łóżeczka w części, gdzie ma główkę, lub takie, które starczą na zabezpieczenie całego łóżeczka. W późniejszym czasie kiedy opuścimy łóżeczko, trzeba będzie go zdjąć.

Ochraniacz przyda się dla niemowlaka, który nie potrafi jeszcze samodzielnie stać, ponieważ wtedy śpi dość wysoko. Kiedy podrośnie, podłoże się obniża, aby maluch nie wyszedł z łóżeczka i ochraniacze są niepotrzebne, bo maluch je może sam zdjąć.