Ocieplanie domów pianką PUR

Od wieków jest tak, że ludzie starają się odpowiednio dbać o to by wewnątrz ich domów panowały dobre warunki do życia. Jedną z kwestii bardzo istotnych jest ta związana z ogrzewaniem. Jednak nawet jeśli zainwestujemy w najbardziej nowoczesny i wydajny system grzewczy to i tak nie będzie on odpowiednio dobrze spełniał swojego zadania jeśli nasz dom nie jest ocieplony.

Skuteczne izolacje natryskowe

ocieplanie pianką poliuretanowąBudowanie domu często od razu związane jest z jego ocieplaniem. Najczęściej decydujemy się ocieplenie domu przy zastosowaniu tradycyjnych metod. Przede wszystkim chodzi tutaj oczywiście o stosowanie styropianu, który od lat świetnie się przy ociepleniach sprawdza. Natomiast trzeba też mieć świadomość, że nie jesteśmy wcale zobligowani do tego by ocieplać nasz dom tylko i wyłączenie przy użyciu wspomnianego materiału. Bardzo dobrym pomysłem może być również zastosowanie nowszych metod opartych o zupełnie nowe materiały. Przykładem może być tutaj ocieplanie pianką poliuretanową. Pianka ta zasłynęła już wiele lat temu tym, że została użyta przez NASA do ocieplania wnętrza promów kosmicznych. Z biegiem lat zaczęto jednak tą piankę nieco bardziej ubogacać w ciekawe składniki. Dzięki nim pianka ta jest jeszcze bardziej skuteczna. Dodatkowo zaznaczyć trzeba, że nowe wersje pianki poliuretanowej mogą przylegać również do powierzchni pionowych. Dzięki temu bez problemu przy użyciu wspomnianej pianki ocieplimy także nasze ściany.

Ogólnie rzecz ujmując pianka poliuretanowa to naprawdę świetny materiał skutecznie zatrzymujący ciepło wewnątrz budynku. Mówiąc o tym materiale warto również wspomnieć, że  jest on tworzywem niepalnym. W związku z tym możemy taką piankę bez obaw stosować również w tych miejscach gdzie zachodziłoby ryzyko kontaktu z ogniem.