Ocynk ogniowy jako proces galwaniczny

Jednym z najważniejszych procesów, jakie przebiegają w galwanizeriach jest cynkowanie. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi i wysokiej jakości elementom linii galwanicznej, możliwe jest pokrywanie elementów metalowych wysokiej jakości powłoką, odporną na wszelkiego rodzaju zarysowania czy wyblaknięcia. Do najważniejszych typów cynkowania zaliczymy sposób ogniowy, który stanowi większość procesów galwanicznych.

Jak przebiega cynkowanie sposobem ogniowym?

ogniowe cynkowanieW pierwszej kolejności musimy usunąć z materiału wszelkiego rodzaju naloty, które mogą uniemożliwić odpowiednie naniesienie powłoki w procesie galwanicznym. Ogniowe cynkowanie jest zatem poprzedzone kilkoma fazami, do której oprócz odtłuszczania zaliczymy także trawienie i topnikowanie. Po wykonaniu tych czynności następuje właściwa część procesu galwanicznego. Jest to reakcja chemiczna, której zasadniczym elementem jest elektroliza, której źródłem jest prąd elektryczny. Zaletą cynkowania ogniowego jest niezwykle duża odporność powłoki na wszelkiego rodzaju niekorzystne warunki. Dlatego ten rodzaj cynkowania jest wybierany przez klientów, którzy chcą nanieść niezwykle trwałą powłokę na elementy balustrad czy schodów metalowych. Nowoczesne zakłady galwaniczne są wyposażane w najnowocześniejsze elementy linii galwanicznych, dzięki którym możliwe jest cynkowanie nie tylko małych i średnich elementów, ale także dużych i ciężkich części konstrukcji stalowych.

Dzięki zamówieniu cynkowania możliwe staje się pokrycie powłoką elementu, co wiąże się także z gwarancją, jaką daje zakład na swoją usługę. Wysokiej jakości cynkowanie może być także nanoszone z uwzględnieniem walorów estetycznych całości konstrukcji. Dlatego przed podjęciem działania, operatorzy linii mogą stosować konkretne parametry galwaniczne.