Oczyszczanie z zanieczyszczeń

Większość maszyn rolniczych musi być regularnie poddawana odpowietrzaniu poszczególnych podzespołów. Każdy producent podaje odstęp czasu, w którym powinny być dokonywane przeglądy. Maksymalny wynosi 600 godzin. Jednak większość serwisantów zaleca częstsze dokonywanie przeglądów ze względu na często pogorszoną jakość tankowanego paliwa. Największa jednak zależność dotyczy warunków, w jakich konkretna maszyna wykonuje poszczególne prace.

Zasady wymiany filtrów w maszynach

filtry paliwa new hollandPierwszym krokiem, jaki należy wykonać przed wymianą elementów jest odpowiednie przygotowanie podłoża, czyli oczyszczenie podstawy, do której będzie przymocowana część. Tym sposobem niweluje się możliwość zanieczyszczeń układu paliwowego po odkręceniu starego, a przed zamontowaniem nowego. Filtry paliwa New Holland charakteryzują się wysoką jakością i względnie korzystną ceną. Należy liczyć się z faktem, że wraz z odkręceniem starego filtra, nieunikniony jest wyciek niewielkiej ilości paliwa. Musi więc być podstawiony pojemnik, by paliwo nie znalazło się na podłożu. Koniecznością jest również rozłączenie przewodów, by wyłączony został czujnik. Jednak tę czynność lepiej wykonać bezpośrednio po odkręceniu filtra, który oczywiście przeznaczony jest do wyrzucenia. Sam czujnik można przy okazji oczyścić z ewentualnych zabrudzeń i zamontować go ponownie. Następnie przykręca się nowy filtr, jednak dopiero po zwilżeniu uszczelki.

Przy montażu nowej uszczelki ważne jest, by zakręcić czujnik wody przy pomocy nowej uszczelki. Dokręcając nie jest konieczne używanie klucza, lecz wyłącznie wzmożonej siły ludzkiej. Do większości filtrów dołączana jest instrukcja mówiąca jasno co, gdzie i pod jakim naporem należy dokręcić. Montaż nie powinien więc generować żadnych problemów.