Papiery ścierne o najmniejszej gęstości

 

Każdy profesjonalny modelarz używa papieru ściernego w celu oczyszczenia modeli i przygotowania ich do malowania. Nie każdy papier nadaje się jednak do pracy z plastikiem modelarskim, gdyż takowy jest bardzo delikatny, a podczas pracy z takim materiałem potrzebna jest duża uwaga, by nie uszkodzić obrabianej części.

Papier ścierny do pracy z modelami plastikowymi

Papier ścierny w sklepie internetowymDo pracy z modelami plastikowymi, zwłaszcza w mniejszej skali, najlepiej używać papierów ściernych o najmniejszej gramaturze. Taki papier pozwala bowiem na bardzo precyzyjną ręczną obróbkę każdego elementu, niezależnie od jego grubości czy gęstości. Doświadczeni modelarze bardzo często wybierają profesjonalne odmiany papieru ściernego, używanego przede wszystkim przez doświadczone załogi remontowe i firmy budowlane, gdyż w ofertach sklepów budowlanych można znaleźć znacznie więcej rodzajów papieru, niejednokrotnie przeznaczonych do pracy z konkretnym materiałem. Większość modelarzy zamawia papier ścierny w sklepie internetowym z materiałami budowlanymi, gdyż oferta sklepu obejmuje najróżniejsze rodzaje papieru, od dość standardowych odmian uniwersalnych po warianty przeznaczone do pracy z najróżniejszymi materiałami. Papiery ścierne do obróbki plastiku o niewielkiej twardości są podobne gramaturą do powierzchni pilników kosmetycznych, i pozwalają na najdokładniejszą obróbkę elementów.

Mogą być również łatwo oczyszczane z pozostałości po materiałach, więc są bardziej trwałe i wielorazowe niż najtańsze papiery ścierne, głównie składające się z materiału ściernego i dużej ilości spoiwa. Nie jest to drogie narzędzie, a zrobienie dużego zapasu papieru ściernego o odmiennej gramaturze bywa bardzo niewielką inwestycją, choć pozwala na wykonywanie najbardziej precyzyjnych zadań i szybką obróbkę plastiku.