Parawany mogą pełnić wiele funkcji

Mieszkasz w kawalerce i chcesz podzielić pokój na część jadalną i sypialną? A może w pokoju dla dziecka przydałoby się zasłonić łóżeczko przed częścią zabawową? Po prostu, dla estetyki, niech będzie jasne, który fragment pomieszczenia ma taką, a która inną funkcję. Jeśli masz taki problem, warto pomyśleć o parawanie.

Parawan może być świetną dekoracją

parawany dekoracyjne z nadrukiemW zasadzie parawan bywa praktycznym elementem wyposażenia domu czy pokoju, ale okazuje się, że w dzisiejszych czasach często staje się dekoracją. Producenci zwracają na to uwagę, przygotowując swoją ofertę. Sprawdza się to zwłaszcza w pokojach dla dzieci, maluszków, ale także tych trochę starszych. Tym bardziej, że obecnie można kupić parawany dekoracyjne z nadrukiem. Znakomicie sprawdzi się więc obrazek z wizerunkami ulubionych bohaterów z bajek albo książeczek, idealny może okazać się herb ulubionego klubu piłkarskiego, dla małego wielbiciela natury udanym wyborem może się stać zdjęcie z pięknym krajobrazem. Parawan w pokoju dziecka to też możliwość podzielenia na dwie części w przypadku, kiedy w jednym pomieszczeniu śpi dwójka maluchów. Poza tym czasami to także doskonały rekwizyt do zabawy dla dzieciaków, np. w chowanego. Zresztą, wyobraźnia najmłodszych nie zna granic, więc nigdy nie wiemy, do czego może zostać wykorzystany parawan. Wracając do nadruków, jeśli jest możliwość, to w przypadku pokoju dla dwójki można np. opisać dwie strony dekoracji imionami rodzeństwa. Żeby było jasne, która strona pokoju należy do kogo.

Podsumowując, niby to dodatkowy mebel w domu, ale umiejętnie wykorzystany, nie będzie zagracał powierzchni. A pięknie nadruki, obojętnie czy będą to obrazki, wizerunki postaci, napisy, cytaty, czy wiele innych, sprawią, że zrobi się estetycznie, czasem przytulnie, a często po prostu praktycznie.