Polecane szkoły wspinaczkowe

Od bardzo dawna marzył mi się kurs wspinaczkowy. Wydawało mi się, że marzenie to jest nie do spełnienia. W ostatnim jednak czasie coraz więcej osób w społeczeństwie zaczęło uprawiać sport, co sprawia, że różne dyscypliny stały się powszechniejsze. Postanowiłam więc wrócić do mojego marzenia i skorzystać z możliwości wzięcia udziału w kursie wspinaczkowym dla dorosłych.

Gdzie nauczyć się bezpiecznej wspinaczki?

szkoła wspinaniaKurs ten odbywał się w szkole wspinaczkowej. Znalezienie tej szkoły nie było trudne. W wyszukiwarkę internetową wpisałam odpowiednie hasło, dzięki czemu dotarłam na stronę internetową placówki. Okazało się, że szkoła wspinania ma bogatą ofertę. Możemy między innymi zapisać się na kursy wspinaczkowe dla osób początkujących, a właśnie tym byłam najbardziej zainteresowana. Obawiałam się nieco ceny, jednak okazała się ona naprawdę korzystna. W cenie był wynajem odpowiedniego sprzętu, więc nie musiałam od razu w niego inwestować. Dodam również, że zapisałam się na kurs podstawowy, który składał się z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Na części teoretycznej mogłam zapoznać się z używanym sprzętem, zasadami bezpiecznej wspinaczki, a także z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy. Jeśli chodzi o część praktyczną, która zainteresowała mnie najbardziej to dotyczyła ona nauki wspinaczki pod okiem doświadczonego instruktora. Nie musiałam się obawiać o swoje zdrowie, ponieważ cały czas byłam asekurowana.

Samo szkolenie trwa kilka dni, w zależności od wybranego przez nas stopnia zaawansowania. Po ukończeniu kursu otrzymujemy certyfikat, który potwierdza nasze kwalifikacje. Na jego podstawie możemy rozpocząć kolejne szkolenie, na wyższym stopniu zaawansowania, co wiąże się z rozwijaniem naszych zdobytych podczas kursu umiejętności.