pompa ciepła

Pompa ciepła Łódzkie – energia w czystej postaci

Pompy ciepła zyskują coraz większą rzeszę zwolenników wśród inwestorów w budownictwie indywidualnym i jednorodzinnym. Nic w tym dziwnego: szacuje się, że metoda ta pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania. Nakład finansowy jest jednorazowy (chodzi tu o zakup i montaż pompy), a dodatkowo można ubiegać się o pompy ciepła dofinansowane.

Pompy ciepła łódzkie są tanie.

pompa ciepłaNiskie koszty eksploatacji wynikają z wykorzystania darmowej energii pochodzącej z gruntu, która zapewnia ok. 80% zapotrzebowania energetycznego. Pozostała część generowana jest przez sprężarkę zasilaną energią elektryczną. Pompy ciepła łódzkie są przyjazne dla środowiska, gdyż w procesie przetwarzania ciepła nie emitują żadnych zanieczyszczeń. System ten charakteryzuje się niską energochłonnością chroniąc przez to warstwę ozonową atmosfery. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest komfort użytkowania. Instalacja nie wymaga specjalnych pomieszczeń typu kotłownia, nie ma konieczności wygospodarowani składu dla materiałów opałowych, nie trzeba doglądać procesu spalania, uzupełniać paliwa, ani stosować żadnych czynności umożliwiających skuteczne ogrzewanie pomieszczeń. Proces jest zautomatyzowany, a fakt, że powiązane z nim jest ogrzewanie podłogowe wzmacnia komfort termiczny.

Jest to stale i ogólnie dostępne źródło energii. Czy to wszystko może sprawić, że łódzkie będzie mogło poszczycić się czystą energią? Czas pokaże.Trzeba czekać. Na pewno podstawową barierą jest obecnie wysoka cena montażu, a także niejednoznaczne szacowanie czasu zwrotu takiej inwestycji. Pompy ciepła łódzkie są opłacalne w utrzymaniu.