Pomysł na urlop – wynajęcie łodzi motorowodnej

Postanowiliśmy wraz z dziewczyną spędzić parę dni urlopu w jakimś pięknym miejscu. Wiemy jednak, że wcale nie trzeba wyjeżdżać z Polski, aby znaleźć urokliwe zakątki, dlatego postanowiliśmy spędzić ten wolny czas gdzieś w naszym kraju. Ostateczny wybór padł na Mazury, ponieważ żadne z nas nie miało wcześniej okazji tam pojechać, a oboje chcieliśmy je zobaczyć.

Wynajęcie jachtu motorowodnego nad jeziorem

czarter jachtów motorowodnychOboje lubimy dość aktywnie spędzać czas, dlatego zaplanowaliśmy kilka tras na rowerowe wycieczki. Jednak podczas urlopu chcieliśmy również trochę odpocząć, dlatego szukaliśmy odpowiedniego miejsca. Jak tylko znaleźliśmy się nad jeziorem, zachwyciliśmy się. Widok różnorodnych jachtów sprawił, że zapragnęliśmy właśnie na jednym z nich spędzić część urlopu. Kilkudniowy czarter jachtów motorowodnych to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu na jeziorze. Wcale nie trzeba z takie łodzi schodzić na noc, ponieważ znajdują się na nich kabiny sypialniane. Myślałem, że brak patentu będzie przeszkodą, jednak myliłem się. Wiele firm posiada bowiem zarówno łodzie do wynajęcia bez patentu, jak i takie, które przeznaczone są dla osób z większym doświadczeniem. Spędzenie kilku dni na łodzi było dla nas rewelacyjnym odpoczynkiem od codziennych problemów. Mogliśmy się tam całkowicie skupić na relaksie i napawaniu się przepięknymi widokami, jakie nas otaczały. Mieliśmy wielkie szczęście, że pogoda nam doskonale dopisała podczas całego pobytu.

Spędzenie kilku dni na jachcie pozwala na rewelacyjny odpoczynek. Jeżeli nie ma się doświadczenia w żeglowaniu, można wypożyczyć mniejszą łódź bez posiadania patentu żeglarskiego. To rozwiązanie pozwoliło nam na przeżycie wspaniałej przygody, w dodatku w przepięknym miejscu, które na długo zapadnie nam w pamięć.