Popularne żaluzje fasadowe na wymiar

Współcześni inwestorzy bardzo często decydują się na to, aby zamontować osłony okienne. Wśród najpopularniejszych rozwiązań są zewnętrzne rolety, a także fasadowe żaluzje. Najważniejsze jest to, aby osłona okienna skutecznie chroniła nas przed promieniami słonecznymi, a także przed nagrzewaniem się pomieszczeń domowych lub biurowych.

Czy żaluzje fasadowe skutecznie chronią przed słońcem?

żaluzje fasadowe we WrocławiuZdecydowanie więcej osób wybiera żaluzje fasadowe we Wrocławiu, ponieważ mają one możliwość regulowania ilości wpadającego światła słonecznego do wewnątrz pomieszczenia. Wystarczy tylko odpowiednio ustawić kąt lameli w żaluzjach. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż żaluzje zewnętrzne, ponieważ żaluzje można tylko i wyłącznie całkowicie odsłonić lub zasłonić. Zawsze, kiedy decydujemy się na wybór odpowiednich osłon zewnętrznych, to powinniśmy również pomyśleć o tym, w jaki sposób będziemy nimi sterować. Praktycznie w każdym nowoczesnym budynku będziemy mieli zamontowane rolety, które wyposażone są w odpowiedni napęd elektryczny. Takie rozwiązanie przede wszystkim zapewnia wygodę, a także ułatwia oszczędzanie energii oraz poprawia bezpieczeństwo i prawidłowe działanie. Żaluzje dodatkowo mogą współpracować z systemem automatyki pogodowej i posiadają czujniki wiatrowe oraz słoneczne, które mogą zautomatyzować całkowicie pracę żaluzji. Będą same regulować się pod wpływem dopływu światła do pomieszczenia, a także będą zabezpieczać się przy bardzo silnych wiatrach.

Bardzo często taka automatyka do żaluzji fasadowych podłączona jest do systemu domu inteligentnego. Osłony zewnętrzne takie jak żaluzje fasadowe mogą być również wykonane w odpowiednim kolorze, który będzie pasował do aranżacji wnętrza. Żaluzje fasadowe w obecnym czasie wpisują się w popularny trend i wprowadzają minimalistyczne rozwiązanie.