Poszukiwani pracownicy z Indii

Polscy pracodawcy otwierają się na pracowników  z krajów bardziej egzotycznych. nasz kraj licznie odwiedzają pracownicy z Bangladeszu, Nepalu i innych krajów Dalekiego Wschodu. Trzeba jednak podkreślić, że pracownik z Azji musi uzyskać pozwolenie na pobyt w naszym kraju. O takie pozwolenie należy się strać u wojewody.

Polskie firmy zabiegają o pracowników z Indii

pracownik z indiiFirmy z Polski, podobnie zresztą jak firmy z zachodnich krajów europejskich, mają problem ze znalezieniem chętnych do pracy fizycznej. Brakuje również fachowców – szwaczek, cieśli oraz spawaczy. Do tego polscy pracownicy mają coraz większe oczekiwania względem płac. Polacy chcą żyć na takim samym poziomie jak osoby mieszkające w krajach zachodnich. Z kolei pracownik z Indii będzie zadowolony z oferowanego wynagrodzenia, gdyż w przeliczeniu na koszty życia w tym kraju jest to wysoka kwota pozwalając na godziwe życie. Polski pracodawca, który chce zatrudnić pracownika z Indii, musi spełnić określone warunki. Trzeba złożyć wniosek u wojewody, który musi wydać pozwolenie na pracę w Polsce. Takie pozwolenia mają zazwyczaj charakter czasowy. W razie zaistniałej potrzeby zawsze można takie pozwolenie przedłużyć nawet do paru lat. Pracownik z Azji dostaje pozwolenie na pobyt w Polsce. Może jedynie wykonywać obowiązki służbowe u wskazanego pracodawcy, nie może swobodnie migrować pomiędzy firmami. W przypadku zatrudnienia pracowników z Azji procedury są znacznie bardziej skomplikowane.

Polscy pracodawcy odnoszą wiele korzyści z możliwości zatrudnienia pracownika z Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim pracownik z Indii będzie zadowolony z oferowanych zarobków, nie będzie wyjeżdżać do rodziny zbyt często. Ponadto pracownicy z Indii często posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie.