Profesjonalne dodawanie wapna do truskawek

Wapno jest jednym z tradycyjnych i bezpiecznych dodatków do uprawy roślin, owoców i krzewów. Popularne, wiosenne wapnowanie ma na celu zabezpieczenie krzewów i krzaczków, np. truskawek, przed mrozem, który może osłabić zbiory. Wapno zapobiega też szkodnikom. Jak prawidłowo i ekonomicznie wapnować truskawki? Oto kilka fachowych rad w tej sprawie.

Naturalne sposoby na pielęgnację truskawki

wapnowanie truskawekWapnowanie jest naturalnym zabiegiem pielęgnacyjnym roślin ogrodowych i hodowlanych. Specjalne wapno, podobnie jak nawóz, rozrzuca się wczesna wiosną, w porze siewu i wzrostu truskawek. Okres wegetacji, przebudzenia przyrody po zimie, jest dobrym momentem na wapnowanie. Biały proszek sprzedawany jest w dużych i pojemnych, a przede wszystkim w bardzo wydajnych opakowaniach. Jakie korzyści płyną z wapnowania truskawek? Te zabieg jest ekologiczny i bardzo bezpieczny. Zarówno rolnik jak i posiadacz działki, czy przydomowego ogrodu, nie musi się martwić o plony. Szybkie wapnowanie truskawek najlepiej przeprowadzić w ciepłą, suchą pogodę. Lepsze efekty tego zabiegu są widoczne od razu po wapnowaniu. Gdzie kupić specjalne wapno ogrodowe? Dostępne jest wszędzie, gdzie sprzedawane są produkty do ogrodu i pielęgnacji roślin. Worki z wapnem do truskawek sprzedawane są w sklepach ogrodniczych oraz hurtowniach. Także w sklepach internetowych można zamówić dostęp do domu. To szybki sposób na wiosenne wapnowanie krzaczków truskawek po zimowych miesiącach.

Rozsypywanie wapna między grządkami truskawek ma zabezpieczyć sadzonki przed przymrozkami oraz szkodnikami. Każdy, kto latem chce się doczekać pięknych, czerwonych i słodkich owoców, może skorzystać z ekologicznego i bardzo bezpiecznego wapnowania. Jak je wykonać? Oto cały sekret tej prostej czynności ogrodowej.