Przełącznica światłowodowa oraz elektryka i elektronika

Elektryka i elektronika to skomplikowane dziedziny wiedzy i często bywają ze sobą mylone. Mnie jednak interesowały obie. Lubię być na bieżąco z najnowszymi technologiami, lubię też majsterkowanie i naprawianie sprzętu. Podczas budowy domu rodzinnego także pomagałam czasem ojcu w podłączaniu kabli.

Przełącznica światłowodowa i nauka w szkole

tania przełącznica światłowodowaPójście do technikum było dla mnie zatem dobrym rozwiązaniem. Mogłam jednocześnie uczyć się elektryki i zdawać potem maturę i studiować elektronikę. Miałabym fach w ręku i możliwości dalszej nauki. Pamiętam jak na jednych z pierwszych zajęć była omawiana tania przełącznica światłowodowa. Wtedy światłowody były jeszcze bardzo rzadko wykorzystywane i mało kto o nich słyszałam. Ja wiedziałam tylko to, że służą one do transmisji danych i ze mają różne odmiany. Teraz wiem o nich dużo więcej. Wiem jak podłączać takie kable, czym się różnią kable wewnętrzne od zewnętrznych, wiem jak są zbudowane, gdzie je można zastosować. To znacząco ułatwia moją pracę, bo zawsze wiem czego szukam i co gdzie mogę przyłączyć. Ważne przy takich kablach jest to, by były one odporne na różne temperatury, jak również na wilgoć, szczególnie jeśli chodzi o kable zewnętrzne. Woda i prąd nie są dobrym połączaniem, więc warto jest zadbać o osłony kablowe. Światłowody są ważne w elektronice, ponieważ na przykład dzięki nim możemy mieć szybki internet i telewizje. Są one idealne do transmisji danych, kiedy szybko się coś przesyła. Przełącznica także się nieraz przydaje przy instalacji.

Z pewnością dalej chce się rozwijać w tym kierunku. Niedługo skończę technikum i chciałabym studiować na jakimś dobrym uniwersytecie technicznym. Mam nadzieję, że dobre wyniki matury pozwolą mi spełnić swoje marzenia i uzyskać dyplom jaki chcę.