Hokery

Przeprowadzka a meble.

Przeprowadzka to duże przedsięwzięcie, które jest niezwykle stresujące, niekiedy jednak konieczne i radosne, na przykład jeżeli przeprowadzamy się do większego lokum. Wymaga jednak dobrego planowania oraz rozsądnego zadbania o meble.

Co z meblami podczas przeprowadzki?

HokeryOczywistym jest, że podczas pakowania dokładnie owijamy papierem szkło, zabezpieczamy przed zniszczeniem książki i dokumenty, czy też sztukę lub instrumenty muzyczne. Co jednak z meblami? Jak przygotować je do tego, by bez szwanku przeżyły znoszenie i wnoszenie po schodach oraz podróż w zatłoczonym samochodzie przeprowadzkowym? Meble tapicerowane najlepiej jest kilkukrotnie owinąć folią. Dzięki temu nie grozi im porwanie, ale także zabrudzenie. Podobnie można także postąpić a takimi elementami, jak krzesła do jadalni czy inne meble drewniane. Z kolei pewne meble można też rozkręcić. Dobrym przykładem są na przykład hokery czy duże szafy wolnostojące. Tych ostatnich nawet nie sposób byłoby przewieść w jednym kawałku. A co powiedzieć o takich nietypowych detalach jak nowoczesne kominki na biopaliwo. Te można umieścić w kartonie, zawinięte w folię z bąbelkami. Biokominek posiada także luźne elementy, takie jak miejsce na paliwo, kamyczki ozdobne czy inne. Te warto oddzielne zawinąć w folię. Karton wypełniamy także folią, by przedmiot się w nim nie ruszał.

Obrazy najlepiej obłożyć dwiema warstwami styropianu, który je zabezpieczy przed zniszczeniem, a dywany zwinąć i zakleić taśmą, co zabezpieczy je przed rozwinięciem. Przed przeprowadzką warto zaopatrzyć się w sporą ilość mocnej folii przezroczystej.