księgowość online

Przygoda a księgowość online

Zawsze myślałem, że nie jestem zdolny do samodzielnego prowadzenia księgowości własnej firmy. Wyobrażałem sobie, że potrzebna jest do tego szeroka wiedza w tym temacie i spore nakłady czasu. Obydwóch niestety nie posiadałem więc musiałem wynajmować księgową, która wystawiała wszystkie dokumenty za mnie.

Księgowość online jest możliwa

księgowość onlineWydawałem na to rocznie dość spore pieniądze, które z powodzeniem mógłbym przeznaczyć na inny cel. W sumie mogłem się domyślić, że w dzisiejszych czasach jest to dość prosta sprawa. Szczególnie po tym jak znajomy polecił mi pewien program magazynowy, który znacznie usprawnił prowadzenie mojej firmy. Prowadziłem bowiem firmę o tym zakresie działalności, która nawet bez takiego nowoczesnego programu funkcjonowała dość dobrze. Jednak nigdy w życiu bym się nie spodziewał, że aż tak usprawni on moją działalność. Wszystko było bowiem możliwe do wykonania w znacznie krótszym czasie. Co więcej wszystkie dane możne było łatwo i szybko sprawdzić. Nie trzeba było, tak jak kiedyś przekopywać się przez starty dokumentów i prowadzić zawiłe rejestry. On automatycznie sam, wszystko ładnie katalogował, dzięki czemu ja wiedziałem co mam na stanie. Jednak również, ten sam mój znajomy, musiał mi przynieść program finansowo księgowy. Nie powiem po poprzednim sukcesie miałem również bardzo wysokie oczekiwania. Całe szczęście w żadnym calu mnie on nie zawiódł. Również mile zaskoczył mnie przyjaznym interfejsem i możliwością przejrzystego gromadzenia danych. Ponadto ten program księgowy umożliwiał samodzielne wystawianie faktur i rozliczanie się z podatków, ze wszystkimi urzędami. Kiedy się przekonałem jakie to proste to sam nie mogłem w to uwierzyć. Przez tyle lat żyłem w błędzie i można powiedzieć, że traciłem pieniądze każdego miesiąca. Lecz dzięki temu, że teraz mam ten program to samodzielna księgowość online staje się możliwa.

Prawdziwym szokiem było dla mnie jednak to, że większość urzędów staje się otwarta na internet. Wiele spraw można bowiem z nimi załatwić bez wychodzenia z domu. Wszystko to sprawia, ze już nigdy nie wrócę do klasycznych metod prowadzenia księgowości.