centralne ogrzewanie

Przyłącza gazowe – czy to jedyna droga do gazu w domu?

Bardzo często się zdarza, że ludzie, którzy przez większość czasu mieszkali w mieszkaniu w bloku w momencie przeprowadzki do domu jednorodzinnego.

Czy przyłącza gazowe to jedyna możliwość na doprowadzenie gazu do naszego domu

centralne ogrzewanieBędą chciały mieć w nim ogrzewanie gazowe, gdyż większość mieszkań w polskich blokach posiada właśnie centralne ogrzewanie-Łódź. Piecyk gazowy, inaczej nazywany kotłem gazowym, jest urządzeniem, które działa w sposób bardzo wygodny dla użytkownika. Jest to system praktycznie bezawaryjny, a poza tym działający praktycznie bez naszej ingerencji. Wystarczy tylko go kupić, podłączyć do gazu i cieszyć się komfortowym ogrzewaniem zarówno grzejników jak również i wody. Nic zatem dziwnego, że w momencie przeprowadzki tacy ludzie nie chcą się męczyć z piecem węglowym lecz chcą mieć znane im bezproblemowe urządzenie, którego działanie jest im bardzo dobrze znane, a rachunki za gaz nie są tak wysokie jak w przypadku ogrzewania elektrycznego. Posiadając gaz można posiadać także piekarnik gazowy. Problem pojawia się w momencie, gdy okazuje się, że działka budowlana nie posiada przyłącza gazowego. Wiąże się to wtedy z szeregiem problemów jakimi są bardzo wysokie koszty podłączenia go do domu. Czasami sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Do tego instalacja gazu w domu jednorodzinnym wymaga bardzo dużej ilości formalności i wymogów do spełnienia.

Przez to wszystko większość ludzi rezygnuje z przyłączenia domu do sieci gazowej. Sam miałem taki problem w moim domu w Łodzi. Dowiedziałem się jednak, że gaz można mieć podłączyć za pomocą butli gazowej.