Remont pokoju w mieszkaniu

Jeżeli jesteśmy właścicielami mieszkania położonego w starszym bloku wielorodzinnym to wcześniej czy później będziemy musieli przystąpić do większego lub mniejszego remontu całości. Remont taki trzeba by wykonać chociażby z takiego tytułu, iż wszystko się zużywa a nawet zmieniają się różne trendy i coś co robiliśmy ponad dziesięć lat temu obecnie będzie już niemodne.

Jak wyrównać sufit w mieszkaniu?

szpachlowanie sufituPoza standardowymi i okresowymi remontami w mieszkaniach położonych w blokach wielorodzinnych, szczególnie tych budowanych z tak zwanej wielkiej płyty, bardzo częstym problemem są pękające sufity. W takim wypadku powinno być wykonane odpowiednie szpachlowanie sufitu albo przez odpowiedniego fachowca albo samodzielnie z tym, że także przy użyciu odpowiednich materiałów budowlanych. Przed przystąpieniem do samego szpachlowania należy usunąć z pękniętej szczeliny wolne elementy tynku i wyrównać całą powierzchnię. Następnie należy położyć warstwę elastycznej szpachli, która podczas pracy budynku nie będzie pękać. W taką warstwę następnie należy wtopić odpowiednią siatkę, która dodatkowo będzie zabezpieczać całą powierzchnię przed pękaniem. Na koniec należy położyć ostatnią warstwę szpachli wyrównując całą powierzchnię sufitu tak aby nie było żadnej różnicy zarówno w poziomach jak i strukturze powierzchni. Po przetarciu całości odpowiednim materiałem ściernym, możemy wszystko zagruntować i pomalować.

Zarówno przy szpachlowaniu sufitu jak i innych remontach bardzo ważne jest aby wykonywać całość dokładnie i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Ważne jest też aby prace remontowe zgłosić do właściciela całego budynku, może to być na przykład Spółdzielnia Mieszkaniowa lub jakiś inny prywatny zarządca. W dobrym tonie jest również powiadomienie o remoncie sąsiadów.