balustrada ze stali nierdzewnej

Rodzaje schodów

Jesteś osobą, która właśnie jest w trakcie budowy swojego wymarzonego domu, i nie wiedz jakie schody użyć , aby wejście na poddasze było wygodne i nie sprawiały dużo problemów? Czytasz idealny artykuł, który spróbuje Ci przybliżyć jaki rodzaj schodów wybrać. Mamy kilka rodzajów schodów. Najbardziej popularne to: drewniane, żelbetowe oraz stalowe.

Wybieramy poręcze ze stali nierdzewnej

balustrada ze stali nierdzewnejRodzaj schodów sprawi nam, ze będziemy wiedzieć ile zajmą nam miejsca w naszym domu oraz czy będą współgrać z resztą pomieszczenia. Do schodów równie dobrze jest dobrać poręcze ze stali nierdzewnej, które zabezpieczą nas przed wchodzeniem lub schodzeniem po nich. Wykonaniem balustrady możemy zająć się sami, jednak spawanie konstrukcji lepiej zostawmy spawaczowi z minimum dwu letnim doświadczeniem. Konstrukcje stalowe są bardzo trudne w spawaniu, więc do tego wynajmijmy spawacza, który już ma długoletnie doświadczenie, wtedy będziemy mieli pewność, że wszystko z nimi będzie dobrze.
Rodzaje schodów:
•Schody żelbetowe- osoba, która zastanawia się przed wyborem tego rodzaju schodów jest na dobrzej drodze, aby posiadać u siebie jedne z najwygodniejszych schodów. Tego rodzaju schody są wykonywane razem ze ścianą, w projekcie naszych schodów, musimy określić grubość materiałów oraz poziom podłogi na piętrze oraz parterze. Najczęstszym błędem w budowaniu tych schodów jest to, że jest znaczna odległość między ostatnim schodkiem, a podłogą na piętrze. Przyczyną jest to, ze źle jest wyliczona wysokość schodków.
•Schody drewniane i stalowe- ten rodzaj schodów jest budowany dopiero jak na ścianach już jest tynk, a na podłodze wylewka. Bardzo często robione są na zamówienie, więc każdy kto zdecydował się na ten rodzaj schodów powinien sprawdzić czy wykonawca uwzględnił poziomy podłóg na parterze oraz piętrze i sprawdzić czy wszystkie wymiary są odpowiednie, tak aby nasze schody były wygodne w użytkowaniu.