Samoprzylepne wkładki żelowe do butów

Jestem listonoszem, każdego dnia przemierzam więc nawet kilka kilometrów pieszo, w celu dostarczenia listów oraz przesyłek do wszystkich odbiorców. Z biegiem czasu zauważyłem, że bycie w ciągłym ruchu negatywnie wpływa na ogólną kondycję mych stóp. Niezależnie od rodzaju zakładanych przeze mnie butów, systematycznie cierpiałem na odciski oraz odgniecenia skórne, które bardzo mnie bolały. Szczególnie dotkliwie cierpiało podbicie mojej stopy, którą pokrywały bolące pęcherze. W celu poradzenia sobie z tym problemem poprosiłem o radę moją żonę, która poleciła mi zainteresować się tematem wkładek żelowych.

Plusy stosowania samoprzylepnych wkładek żelowych 

samoprzylepne wkładki żelowe do butówŻona, która również przez wiele klat pracowała na nogach jako fryzjerka, poleciła mi zakup specjalistycznych produktów, które pozytywnie wpłyną na komfort chodzenia. Z racji tego, że małżonka miała już w tym temacie doświadczenie, udaliśmy się razem do najbliższej apteki, która posiadała w swym asortymencie również samoprzylepne wkładki żelowe do butów. Początkowo żywiłem obawę, że z uwagi na rozmiar mojej stopy (jestem wysokim, postawnym mężczyzną, noszę więc buty w rozmiarze 46), wkładki te mogą niestety nie występować w takich rozmiarach. Na całe szczęście okazało się, że produkt ten występuje w bardzo wielu różnorodnych rozmiarach, które są dedykowane zarówno małym, jak i dużym stopom. Aptekarka poleciła mi wkładki samoprzylepne, które szczelnie przywierają do wnętrza buta, dzięki czemu nie zmieniają one swego położenia podczas chodzenia, ponadto nie odkształcają się oraz nie rolują. Wnętrze polecanej mi wkładki wykonane było z miękkiego, żelowego tworzywa, które przyjemnie chłodziło zmęczoną stopę oraz uniemożliwiało powstanie odcisków czy otarć. 

Zdecydowałem się zakupić kilka par owych wkładek, z których jestem bardzo zadowolony. Warto przy tym nadmienić, że ich ceny były bardzo przystępne, na ich zakup może więc pozwolić sobie każdy. Ponadto są to produkty łatwo dostępne (możemy zakupić je w większości aptek), które wykonane są z wysokiej jakości tworzywa, które posłuży nam przez dłuższy czas. Dzięki żelowym wkładkom moja praca stała się znacznie przyjemniejsza.