Skuteczne badanie poligraficzne

 

Kłamstwo jest tym, czego chyba każdy z nas nie lubi. Nie chcemy być oszukiwani przez najbliższych, ale także przez otoczenie. Przeważnie uczymy się intuicyjnie rozpoznawać fałsz, ale to nam nigdy nie daje stu procentowej pewności.

W jaki celu robi się badania poligraficzne?

badanie poligraficzneKażdy z nas kłamie, nawet jeżeli uparcie twierdzi, że się tego wystrzega. Robimy to celowo lub przypadkowo, ale zawsze ma to miejsce. Przeważnie ktoś kto kłamie, wysyła pewne niewerbalne komunikaty, które może dostrzec jedynie wprawny obserwator. Można się nauczyć kłamać i panować nad emocjami oraz reakcjami organizmu, ale nie da się oszukać wariografu. Jest to sprytne urządzenie wymyślone wiele lat temu, które jest wykorzystywane w sądach czy w policji do dzisiaj. Przeprowadza się na nim badanie poligraficzne, polegające na zadawaniu odpowiednich pytań i rejestrowaniu reakcji organizmu. Czasem przeprowadzenie badania wariograficznego jest konieczne ze względu na udowodnienie lub poznanie prawdy. Najczęściej wykorzystuje się te badania w celu wykazania sprawcy przestępstwa lub wykroczenia, oczyszczenia osób niewinnych z niesłusznych pomówień lub zarzutów lub wykazania ewentualnej zdrady małżeńskiej. Takie badanie możemy przeprowadzić w Instytucie Badań Wariograficznych lub w jednym z dwudziestu siedmiu oddziałów na trenie całej Polski. Są one prowadzone przez doświadczonych i certyfikowanych egzaminatorów, którzy zapewniają całkowitą dyskrecję. Po skończonym badaniu poligraficznym, przystępują oni do analizy wyników i wydania ekspertyzy.

Przeważnie z takiej metody korzystają sądy, prywatne firmy lub korporacje, ale także indywidualni klienci, którzy chcą wykazać lub zaprzeczyć zdradzie małżeńskiej. Skuteczność metody wariograficznej kształtuje się na poziomie około 95 procent.

Więcej o zastosowaniu badań poligraficznych na: https://bez-klamstw.pl/