Specjalistyczne doczyszczanie wykładzin

Pranie wykładzin i dywanów należy do specjalistycznych czynności utrzymania czystości. Pranie wykładzin jest procesem bardzo podobnym do procesu polimeryzacji. Pranie wykładzin ma na celu usunięcie wszystkich zabrudzeń z powierzchni. Pranie wykładzin wykonuje się w sytuacjach, gdy z wykładziny nie można usunąć zabrudzeń standardowym czyszczeniem ręcznym na mokro.

Pranie wykładzin na mokro

Pranie wykładzin w OpoluObecnie wyróżniamy dwa rodzaje prania wykładzin: jest to pranie na mokro wodą i pranie na mokro parą wodną. Najczęściej stosowane pranie jest to pranie na morko wodą. Do prania wykładzin stosowane są specjalne odkurzacze do pracy na mokro. Pierwszą czynnością w profesjonalnym praniu wykładzin jest wstępne doczyszczenie wykładziny przed praniem. Ta czynność ma na celu usunięcie wszystkich zabrudzeń, które mogą być usunięte zwykłym myciem. Kolejną czynnością jest pranie wykładziny na mokro odkurzaczem lub specjalną maszyną czyszczącą. Na polskim rynku funkcjonuje wielu producentów maszyn do prania wykładzin. Każdy producent oferuje pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Ostatnią czynnością jest osuszanie wykładziny po praniu. Pranie wykładziny można zamówić w firmie zajmującej się sprzątaniem. W dużych miastach funkcjonuje bardzo dużo takich firm. Pranie wykładzin w Opolu jest oferowane przez wiele firm sprzątających małych i dużych. Na rynku brakuje jednak cały czas firm zajmujących się sprzątaniem. 

Pranie wykładziny jest procesem, który trzeba powtarzać cykliczne, tak aby zachować jak najdłuższą trwałość wykładziny. W miejscach, gdzie wykładzina jest bardzo mocno eksploatowana tak jest np.: w biurach oraz miejscach użytku publicznego trzeba raz na jakiś czas wykonać pranie wykładziny. Pranie wykładziny zapewni dłuższą żywotność wykładziny.